Teatr Resursa obchodzi w tym roku okrągły jubileusz 10-lecia działalności. Z tej okazji już 19 listopada o godz. 18.30 odbędzie się premierowy pokaz spektaklu „Kartoteka” wg Tadeusza Różewicza.

Rok Różewiczowski zachęcił Teatr Resursa do sięgnięcia po sztandarowy dramat Różewicza, który jednocześnie nawiązuje do pierwszej premiery teatru: „Diabłów” – dramatu Sebastiana Równego. Tekst „Kartoteki” próbujemy przefiltrować przez nasze doświadczenia i uwspółcześnić w realiach życia Bohatera – twierdzi reżyser spektaklu Robert Stępniewski.

Przed spektaklem, o godz. 18, odbędzie się wernisaż wystawy plakatów i zdjęć ze spektakli Teatru Resursa oraz prezentacja okolicznościowego wydawnictwa. Z kolei po zakończeniu przedstawienia, ok. godz. 19.30, twórcy zaproszą na tort, lampkę wina i spotkanie z aktorami.

O wystawie: na ekspozycji prezentowane są plakaty Marcina Fortuny i fotografie Dominika Musiałka, Katarzyny Fortuny, Barbary Koś, Doroty Wólczyńskiej, Łukasza Wykroty, Krzysztofa Zdanowicza i Macieja Zwierzyńskiego. Wystawa będzie czynna do końca roku.

Wstęp: 10 zł. Ilość miejsc ograniczona. Bilety dostępne w kasie Resursy oraz online TUTAJ.