Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” zaprasza na spektakl muzyczny o życiu i twórczości Anny Jantar oraz Anny German pt. „Anna&Anna”.

W sobotę, 19 lutego o godz. 18.00 na Sali Widowiskowej naszego Ośrodka znane i lubiane piosenki największych osobowości polskiej estrady zaśpiewają Aleksandra Seredyńska oraz Monika Szczot – aktorki Teatru Variete Muza.

Ze scenicznych, ciekawie skomponowanych dialogów wyłonią się bardziej i mniej znane fragmenty biografii polskich artystek. Poznamy nie tylko ich wspomnienia i historię artystycznych sukcesów, ale także marzenia i plany, które – niestety, nigdy nie zostały zrealizowane…

Chociaż od przedwczesnej śmierci Anny German i Anny Jantar minęło już kilkadziesiąt lat, to fenomen niezwykłej popularności tych artystek wciąż trwa. Płyty z kolekcjami ich ponadczasowych złotych przebojów są wciąż chętnie kupowane. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych były gwiazdami, a ich piosenki – melodyjne i wzruszające, refleksyjne i radosne, pełne zadumy nad ludzkim losem – stały się przysłowiowym lekiem na całe zło.

Na scenie udało się odtworzyć klimat lat siedemdziesiątych widoczny zarówno w scenografii, jak i w strojach czy stylowych fryzurach bohaterek. W postać Anny German wcieliła się obdarzona zarówno aktorskim, jak i muzycznym talentem adeptka Madryckiej Akademii Muzycznej – Aleksandra Seredyńska, dzięki pomysłowej stylizacji łudząco do wielkiej artystki podobna. Usłyszymy w jej wykonaniu szereg utworów, a wśród nich m.in. niezapomniane „Tańczące Eurydyki”, „Bal u Posejdona”, czy „Człowieczy los”.

Równie udaną kreację wokalno-aktorską stworzyła prezentująca piosenki Anny Jantar – Monika Szczot – finalistka The Voice of Poland, obdarzona wdziękiem i pięknym głosem, przypominającym barwą brzmienie głosu Anny Jantar. Artystka zaśpiewa nie tylko najbardziej popularne utwory, takie jak wibrujące radością „Kto powie nam” czy „Staruszek świat”, ale także piosenki pełne zadumy, nasycone nostalgicznym smutkiem przemijania jak: „Tylko mnie poproś do tańca”, „Moje największe marzenie”, czy „Jak w taki dzień deszczowy”.

Zapraszamy serdecznie na niezapomniane widowisko muzyczne!

Bilety w cenie 35 zł dostępne są w kasie Resursy oraz online TUTAJ.