Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska zaprasza w najbliższą środę, 30 grudnia o godz. 18.00, na wirtualną premierę najnowszej książki Marcina Kępy pt. Trójkąt niebezpieczeństwa oraz spotkanie z autorem.

Kiedy pewnego wiosennego dnia 1938 roku znany notariusz popełnia spektakularne samobójstwo, nikt w mieście nie ma wątpliwości, że kryje się za tym wielka, mroczna tajemnica. Na ulice Radomia wypełza niepokój podsycany coraz gwałtowniejszą niechęcią do mniejszości żydowskiej. Gdy w nieznanych okolicznościach znikają dwie bliskie notariuszowi kobiety, w sprawę angażuje się młody, pełen werwy policjant, a do działania pcha go silne uczucie do jednej z zaginionych. Wraz ze swym przyjacielem, utalentowanym dziennikarzem, rusza tropem tajemnicy, a gdy po krwawej nitce dociera do kłębka, ten okazuje się większy i straszniejszy, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Czy aspirant Ludwik Kindt zatrzyma ogromną machinę pchającą ku zagładzie nie tylko Radom i Polskę, ale również cały kontynent, a może i świat? I jaką rolę w tej zagadce odgrywa wielki trójkątny diament? (materiały Domu Wydawniczego Księży Młyn w Łodzi)

Spotkanie z Marcinem Kępą będzie można obejrzeć na Facebooku Resursy Obywatelskiej, na naszym kanale YouTube oraz na stronie www.resursa.radom.pl

Prowadzenie: dr Łukasz Zaborowski

WIĘCEJ INFORMACJI