Trzeciego dnia tegorocznej odsłony Spotkań z Kulturą Żydowską ?Ślad? zapraszamy na spotkanie z Beatą Niewczas pt. ?Dziecko w myśli Janusza Korczaka?. Wykład dostępny będzie na naszym kanale YouTube 18 kwietnia o godz. 11.

Beata Niewczas ? pedagog, animatorka kultury i edukatorka prowadząca warsztaty międzykulturowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Koordynatorka wolontariatu w polsko-ugandyjskiej Fundacji Window of Life tworzącej Dom Dziecka w Masindi w Ugandzie, gdzie spędziła ponad pół roku współpracując z najmłodszymi potrzebującymi wsparcia. Współautorka wydanego przez Fundację Dobra Sieć pierwszego w Polsce ?Podręcznika e-wolontariatu?

?Dziecko w myśli Janusza Korczaka? ? podczas spotkania cofniemy się w czasie do pierwszych dziesięcioleci wieku XX, by wspólnie przyjrzeć się działalności pedagogicznej i społecznej Janusza Korczaka. Spotkanie będzie okazją do pochylenia się nad głównymi założeniami Korczakowskiego spojrzenia na dziecko, które to spojrzenie warunkowało kierunki podejmowanych przez niego na rzecz dzieci inicjatyw. Postaramy się również zastanowić, jakie miejsce ma myśl Korczaka w pierwszych dziesięcioleciach XXI wieku oraz co każdy z nas ? rodzic, pedagog, nauczyciel, opiekun ? może zatrzymać z niej dla siebie.