Ostatnie przed wakacjami, zamykające sezon „Retrospotkanie” zbiegło się z okrągłym jubileuszem naszej imprezy, którą – przypomnijmy – wraz z portalem Radom.Retrospekcja przygotowujemy od 2017 roku. Tak – to już 50. edycja naszych spotkań, nie mogliśmy zatem tego nie uczcić.

Zapraszamy zatem na po wielokroć wyjątkowe „Retrospotkanie”. Po pierwsze – opuścimy mury Resursy (co rzadko się nam zdarza), po drugie, wejdziemy do wyjątkowego budynku, znanego chyba każdemu radomianinowi i wreszcie po trzecie, czekać tam będzie na nas masa atrakcji.

Kamienica, a w zasadzie pałac Glogierów stojący przy ul. Sienkiewicza 12 to bez wątpienia jedna z najcenniejszych perełek radomskiej architektury i cenny zabytek, którego los chyba każdemu leży na sercu. I właśnie w ostatnim czasie dla tego wyjątkowego obiektu pojawiła się nadzieja na ratunek. Wreszcie jednej osobie udało się skupić zdecydowaną większość udziałów we własności tej kamienicy i mamy nadzieje, że wkrótce, we współpracy z potomkami senatora Macieja Glogiera, który wzniósł ten piękny pałac, rozpocznie restaurację obiektu. Jego architektura, dzieje i dziedzictwo są przebogate i warte poznania z bliska, więc możliwość wejścia do środka będzie nie lada gratką dla miłośników Radomia. W tym przypadku uczta dla ducha pójdzie w parze też z ucztą dla ciała – nasze spotkanie zakończy wspólny piknik z gawędami o naszym mieście. Takiej okazji po prostu nie można przegapić!

Spotykamy się 13 czerwca o godz. 18 pod Kamienicą przy ul. Sienkiewicza 12. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:
Radio Rekord
Telewizja Dami
Portal „Cozadzień.pl”
Tygodnik „7 DNI”


 
 
BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO. OBSERWUJ NASZĄ STRONĘ: