Bohaterem październikowego Retrospotkania będzie major Michał Tadeusz „Brzęk” Osiński. Jego postać chcemy przypomnieć w tym miesiącu oczywiście nieprzypadkowo ponieważ właśnie mija 130. rocznica urodzin tego legendarnego radomianina. Zapraszamy już 11 października o godz. 18.00.

Spotkanie poprowadzi wachmistrz Marcin Tuzinek ze Stowarzyszenia Szwadron Radomski w barwach 11. Pułku Ułanów Legionowych, który dodatkowo zaprezentuje mini wystawę swoich pamiątek kawaleryjskich związanych z wyżej wspomnianym pułkiem, który major „Brzęk” – jako organizator i dowódca Szwadronu Radomskiego – współtworzył i w którym służył.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać słynną orzechówkę Osińskiego, zwaną „Majorówką”. Każdy z gości spotkania otrzyma również drobny upominek-niespodziankę. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Przypomnijmy, że major Michał Tadeusz „Brzęk” Osiński żył w latach 1892-1983 i był znanym w Radomiu i regionie radomskim kawalerzystą, działaczem związkowym (legionowym), przedsiębiorcą, politykiem i społecznikiem. Mając na uwadze całokształt dokonań, śmiało można więc zaliczyć jego osobę do panteonu najbardziej zasłużonych postaci w najnowszej historii naszego miasta. Gdyby nie On, Radom wyglądałby dzisiaj zupełnie inaczej. Dla zainteresowanych na koniec spotkania wyświetlony zostanie film dokumentalny Resursy „Radomski legionista. Michał Tadeusz Brzęk-Osiński”.