Tematem najbliższego Retrospotkania w Resursie Obywatelskiej będą „Radomskie Ulice”. Zapraszamy już 10 maja o godz. 18.00.

Dlaczego ulica Rwańska nazywa się… Rwańska? Jak dawniej nazywany był radomski Rynek czy Plac Jagielloński? Czemu ulica Lubelska stała się ulicą Stefana Żeromskiego? Gdzie znajdowały się ulice Stadionowa, Techniczna czy Piaski? Tego wszystkiego dowiedzą się Państwo na majowym, 39. Retrospotkaniu. W jego trakcie opowiemy o tym, które ulice w mieście są najstarsze, porozmawiamy o ich nazewnictwie i spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie: czy w Radomiu istnieje jakaś przemyślana polityka związana z nadawaniem nazw poszczególnym ulicom i ich grupom. Prześledzimy zmiany w przebiegu niektórych ulic naszego miasta oraz w ich nazewnictwie: jak tytułował je zaborca rosyjski, okupant niemiecki? Jakie pamiątki pozostawił w tym obszarze okres PRL-u? Całość okrasimy pokazem mnóstwa archiwalnych zdjęć ukazujących radomskie ulice.

A wszystko jak zawsze przy kawie i ciastku w przytulnych murach Resursy przy zbiegu ulic Malczewskiego i Struga. No właśnie: kto pamięta pierwotne nazwy tych ulic? Na Retrospotkanie jak zawsze zapraszają Resursa i portal Radom.Retrospekcja.