We wtorek, 14 grudnia o godz. 18.00 w Resursie Obywatelskiej odbędzie się ostatnie w 2021 roku Retrospotkanie. Tematem najbliższego wydarzenia będzie „Autobus czerwony…”.

Od wielu już lat w grudniowe dni zewsząd atakuje nas postać rubasznego grubaska z siwą brodą w czerwonym płaszczu i czapce, noszącego na plecach wór z prezentami. My chcemy jednak cofnąć się do lat, kiedy na ulicach miasta roiło się od innych czerwonych obiektów. Kto pamięta czasy, kiedy to jeden za drugim czerwony autobus po ulicach naszego miasta mknął…? O tym, że takich charakterystycznych czerwonych Sanów, Jelczy, czy Ikarusów pełno było w śródmieściu Radomia świadczą najdobitniej stare widokówki.

Historię i ciekawostki związane z dziejami radomskiego transportu przybliży autor kroniki radomskiej komunikacji – Marek Ziółkowski. Z kolei Grzegorz Siek przywoła garść wspomnień mieszkańców miasta związanych z ich doświadczeniami podróży miejskimi autobusami. Te i wiele podobnych ech z przeszłości – przypomnijmy – od wielu już lat gromadzą twórcy portalu Radom.Retrospekcja – współorganizatorzy Retrospotkań. Nie zabraknie też oczywiście prezentacji wielu ciekawych, archiwalnych fotografii. Na spotkanie zapraszamy serdecznie wszystkich chcących powspominać stare czasy.