Wracają Retrospotkania, czyli propozycja dla wielbicieli historii miasta. Zapraszamy już w najbliższy wtorek, 15 czerwca o godz. 18 do Kamienicy Deskurów (wejście od ulicy Grodzkiej).

Po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i związanymi z nią obostrzeniami ? wracamy z jedną z naszych sztandarowych imprez cyklicznych, czyli ?Retrospotkaniami?. Przypomnijmy ? w ramach ?Retrospotkań? organizowanych wspólnie z portalem ?Radom.Retrospekcja? spotykamy się raz w miesiącu, aby w ciekawy sposób prezentować bogatą, ale często mało znaną historię Radomia.

Przed rokiem podczas ?Retrospotkania? dyskutowaliśmy o Mieście Kazimierzowskim naszych marzeń. Obecnie te marzenia nabierają już realnych kształtów. Resursa jako instytucja odpowiedzialna za zagospodarowanie części kamienicy Deskurów przygotowała projekt wystawy ukazującej przemysł jako siłę Radomia w okresie od 1945 do 1989 r. Podczas spotkania będzie można obejrzeć szczegółowe wizualizacje wystawy i dowiedzieć się więcej o idei powołanego właśnie przez Resursę Muzeum Historii Najnowszej Radomia.

Jak zawsze nie zabraknie pokazu przygotowanego przez przedstawicieli portalu ?Radom.Retrospekcja?. Tym razem będą mieli dla nas krótki film dokumentalny ukazujący jak kamienica Deskurów zmieniała się w ciągu już blisko 200 lat swego istnienia.

Serdecznie zapraszamy!