Już w piątek, 24 września o godz. 19.00 odbędzie się kolejny koncert z cyklu Resursa Music Drive! Po wakacjach na koncerty będziemy zapraszać Was raz w miesiącu. Podczas najbliższego wydarzenia wystąpią dwie formacje: Ravenville i MORR.

– Ponieważ osiągnęliśmy niemały sukces i udało nam się przyciągnąć rzesze publiczności w trakcie wakacji, postanowiliśmy kontynuować Resursa Music Drive – twierdzi Michał Biernacki z Resursy Obywatelskiej.

– Spotkałem się nieraz z twierdzeniem, że wydarzenia nieustające i cotygodniowe koncerty to już niemalże rozpieszczanie publiczności, że „w głowach się poprzewraca”, że „klęska urodzaju” i inne takie, ale nie podpisałbym się pod żadnym z tych twierdzeń. Nieco hedonizmu – zwłaszcza w czasach zarazy – na pewno nikomu nie zaszkodzi. A muzyka na żywo zawsze jest w cenie, póki jest dla kogo ją grać. Resursa Music Drive to wspaniała muzyczna przejażdżka[…] – dodaje Serwacy, autor audycji Nocna Zmiana Rocka w Radio Radom 87,7 FM.

24 września na naszej scenie zaprezentują się dwa zespoły. Jako pierwsza wystąpi grupa Ravenville, która na przełomie 1999 i 2000 roku powstała w Pionkach.

– Po latach przenieśli swą zacną siedzibę do pradawnego Radomia, przygarniając nowe dusze do kruczej rodziny. Kolejni ludzie przychodzili i odchodzili zostawiając po sobie trwały ślad w kruczym sercu osady. Trwali tak powołując do życia nowe historie muzyką pisane, lecz trud dnia codziennego i splot okoliczności wszelakich rozgoniły stado na 10 długich lat. Po latach rozłąki część Kruków zatęskniła jednak za gniazdem. Spotkali się znów, by pisać dalej historię Kruczej Wioski – tak piszą o sobie artyści.

Skład formacji tworzą obecnie: wokal – Ewelina; bas – Kamil; perkusja – Keller; gitara – Marcin i gitara – Kamil.

Tego wieczora w Resursie pojawi się też zespół MORR, który od początku swojej działalności (przełom 99-00) tworzył muzykę metalową – zaczynając od klasycznego heavy metalu, poprzez melodyjny fiński, progresywne granie i kończąc w tym momencie na thrash metalowym uderzeniu. Przez zespół przewinęło się wielu muzyków dzięki, którym w zespole była różnorodność twórcza i bujna kolorystyka muzyczna głównie w ciemnych odcieniach.

Skład grupy: Klimczak Daniel – gitara, wokal, Rzeczycki Marcin – perkusja, Bernard Dolega – gitara i Ernest Płaskociński – bas.

– Na tej scenie graliśmy nie raz wiele lat temu, dlatego tym bardziej jest nam miło, że pojawiły się takie możliwości, propozycje gry i odświeżania muzycznie Resursy. Mnie ona przez wiele lat kojarzyła się właśnie z muzyką, właśnie z koncertami. Mam nadzieję, że ten projekt wejdzie do corocznego kalendarza radomskich wydarzeń i będzie dawał możliwość lokalnym zespołom przypominania o sobie, ale też tym młodym muzykom szansę pokazania się przed publicznością – mówi Daniel Adamczyk z grupy Alicetea.

Bardzo się cieszymy, że cykl Resursa Music Drive spotkał się z tak pozytywnym odbiorem i już wkrótce znów będziemy mogli gościć radomską publiczność. Gwarantujemy, że na naszej scenie wiele się będzie działo!

Bilety na najbliższy koncert dostępne są online TUTAJ, w kasie Resursy Obywatelskiej od poniedziałku do piątku (godz. 10.00-16.00) oraz bezpośrednio przed wydarzeniem.