W dniu 29 kwietnia 2022 r. w Resursie Obywatelskiej o godz. 19.00 odbędzie się koncert z cyklu „Radomscy muzycy z big bandem Mundana”. Tym razem u boku formacji wystąpi radomski artysta, skrzypek, dr Mateusz Strzelecki. W programie koncertu znane utwory wiolinistyki popularnej i jazzowej.

Big Band Mundana powstał w roku 1993 z inicjatywy Zbigniewa Bidzińskiego, pod patronatem Fundacji Musica Mundana. Dwudziestoosobowa orkiestra ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu festiwalach krajowych i zagranicznych, skąd przywiozła wiele nagród i wyróżnień.

Od początku istnienia z zespołem współpracowało blisko stu muzyków, a projekt „Radomscy muzycy z Big Bandem Mundana” zaliczany jest do najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym mieście.

Mateusz Strzelecki – radomski skrzypek urodzony w 1993 r. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku. Naukę kontynuował na Universität der Künste w Berlinie u wybitnego, polskiego skrzypka – pierwszego koncertmistrza Deutsche Oper – prof. Tomasza Tomaszewskiego. W roku 2022 otrzymał stopień doktora sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne nadany mu przez Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi

Bilety na wydarzenie w cenie 10 zł dostępne w kasie Resursy oraz online TUTAJ.