Już w najbliższą niedzielę, 26 czerwca, w godz. 13.00 – 19.00, zapraszamy na Plac Corazziego, na którym zorganizujemy Piknik Rodzinny „Przystanek PRL”.

Chcemy zabrać mieszkańców naszego miasta w sentymentalną podróż do czasów pełnych sprzeczności, które dla wielu Polaków, pomimo braku towarów w sklepach oraz swobody wyjazdów poza granice kraju, były najpiękniejszymi latami dzieciństwa oraz młodości. Poprzez prezentację samochodów z epoki, muzykę, kiermasz książek oraz płyt winylowych postaramy się przywołać najmilsze wspomnienia okresu, będącego przecież niezbyt odległą historią naszej ojczyzny.

Podczas festynu nie zabraknie integracyjnych zabaw dla całych rodzin prowadzonych przez doświadczonych animatorów, wystaw przedmiotów codziennego użytku, jednośladów oraz odzieży, tak charakterystycznej dla tamtego czasu.

Wszystkich chętnych nauczymy pisania na maszynie, szydełkowania, grania w gumę, kapsle oraz cymbergaja, a także podstaw pracy na maszynie do szycia. Nie zabraknie także czegoś dla ciała. Każdy uczestnik będzie miał możliwość skosztowania napojów z saturatora, waty cukrowej oraz lodów „Bambino”. Liczne konkursy obfitować będą w cenne nagrody.

Rodziców uprasza się o pilnowanie swoich pociech, ponieważ na Placu Corazziego pojawi się czarna Wołga z białymi firankami w oknach. Tajemniczy kierowca może zapraszać nieświadomych uczestników imprezy na przejażdżkę w nieznane. Pomimo tego prosimy o zachowanie spokoju. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwać będzie funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

UWAGA! Regulamin i szczegóły zapisów dotyczące przejazdu Jelczem Ogórkiem podczas Przystanku PRL dostępne są w poniższym załączniku:


Galeria z ubiegłorocznego pikniku: