poza kadrem filmowe spotkania

Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska zaprasza na inaugurację nowego cyklu filmowego „Poza Kadrem”. W czwartek, 21 października o godz. 18.00 odbędzie się debata o kinie w dobie pandemii z udziałem przedstawicieli radomskich kin oraz projekcja filmu „Ave, Cezar!” w reżyserii braci Coen.

21 października zaprosimy Państwa na debatę z udziałem przedstawicieli radomskiego środowiska kinowego, którzy wymienią się doświadczeniami i porozmawiają m.in. o sytuacji kin w dobie pandemii oraz cieszących się coraz większą popularnością platform VOD.

W spotkaniu udział wezmą: Agnieszka Chylak (Multikino Radom) oraz Leszek Sikora (MCSW Elektrownia). Dyskusję poprowadzi Wojciech Sałek (Radio Plus Radom).

Po debacie odbędzie się projekcja filmu w reżyserii braci Coen „Ave, Cezar!”. Ten komediodramat z 2016 roku w gwiazdorskiej obsadzie zabiera widzów do lat 50. XX wieku – do okresu srebrnych lat Hollywood. Producent filmowy Eddie Mannix staje przed wyzwaniem rozwiązania zagadki zaginięcia głównej gwiazdy swojego najnowszego filmu.

Twórcom takich przebojów, jak „Fargo” czy „To nie jest kraj dla starych ludzi”, udało się zebrać na planie „Ave, Cezar!” nie lada obsadę. W filmie zobaczymy m.in. Scarlett Johansson, Tildę Swinton, Josha Brolina, George’a Clooneya czy Ralpha Fiennesa.

Chociaż film stanowi satyrę na Hollywood, to jednocześnie pokazuje dlaczego tak bardzo kochamy kino. O tej miłości do kina opowiedzą także goście Resursy, którzy związali się z branżą zawodowo.

Bilety na spotkania filmowe „Poza Kadrem” kosztują 10 zł. Wejściówki są dostępne w kasie Resursy Obywatelskiej oraz online na platformie biletyna.pl (TUTAJ).


„Poza Kadrem” to nowa filmowa propozycja Resursy Obywatelskiej dedykowana wielbicielom kina z Radomia i okolic, niezależnie od wieku oraz zainteresowań. Podczas realizowanych raz w miesiącu projekcji prezentowane będą starannie wyselekcjonowane filmy. W repertuarze znajdą się produkcje zróżnicowane gatunkowo: od klasyki i dzieł najważniejszych twórców, przez współczesne kino gatunkowe, po dokument i propozycje festiwalowe.

Celem projektu jest popularyzacja wśród radomian kinematografii oraz poszerzanie wiedzy o sztuce filmowej, stworzenie pola do dyskusji oraz możliwość zajrzenia za kulisy, słowem – odkrywanie filmowego świata „poza kadrem”.

– Chcemy nie tylko pokazywać filmy, ale także o nich opowiadać i rozmawiać. Pragniemy wspólnie z widzami odkrywać przeróżne aspekty niezwykle barwnego świata kinematografii. Dlatego przed każdym seansem będą się odbywać spotkania z zaproszonymi gośćmi: twórcami, wykładowcami, dziennikarzami, blogerami oraz tymi, którzy pracują w branży filmowej – twierdzą organizatorzy projektu.

Filmowe Spotkania w Resursie „Poza Kadrem” odbywać się będą w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.


PATRONI MEDIALNI PROJEKTU „POZA KADREM”