Przyroda i człowiek to główne motywy fotografii Lidii Mikockiej-Rosińskiej, które będzie można podziwiać w Resursie Obywatelskiej (ul. Malczewskiego 16) od 30 września. Otwarcie wystawy nastąpi o godz. 18.00.

Na ekspozycję składa się zestaw fotografii (najczęściej dyptyków) ukazujący interesujące kombinacje formalno-kolorystyczne i ich wzajemny wpływ na siebie. Autorka porusza się w świecie przyrody, której towarzyszy człowiek, a kluczową rolę w kształtowaniu obrazu i budowaniu nastroju odgrywa w jej fotograficznych obrazach światło.

Lidia Mikocka-Rosińska

Lidia Mikocka-Rosińska (ur. w 1976 r. w Pionkach) ukończyła technologię chemiczną na niegdysiejszej Politechnice Radomskiej oraz kurs zawodowy w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług (rejestracja i obróbka obrazu – fotograf i fototechnik). Od niedawna należy do Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Autorka prac prezentowała swoje fotografie na kilku wystawach zbiorowych. Nagradzana w konkursach fotograficznych: Ulica Teatralna2021 (I nagroda), Ulica Teatralna2022 (wyróżnienie honorowe) oraz Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Portret 2021”, Edycja 15/ www.todobrykonkurs.pl (wyróżnienie).

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Ekspozycja będzie czynna do 21 października.

Lidia Mikocka-Rosińska