Po raz kolejny na wystawie „Beksiński w Radomiu” będzie można wysłuchać fragmentów legendarnej już, ostatniej audycji Tomasza Beksińskiego z cyklu „Trójka pod Księżycem” Polskiego Radia. Tym razem na specjalne zwiedzanie ekspozycji z fragmentami fonogramów zaprosimy 26 maja o godz. 19.00.

Słynny dziennikarz muzyczny, a prywatnie syn słynnego malarza – Tomek Beksiński zmarł tragicznie w 1999 roku. Krótko przed śmiercią poprowadził na antenie radiowej Trójki ostatnią audycję w ramach „Trójki pod Księżycem”.

– Wskazówki nieubłaganie odmierzają czas. Do umownego końca stulecia i tysiąclecia pozostały niespełna trzy tygodnie. Czy zdają sobie Państwo sprawę z tego, że spotykamy się po raz ostatni w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego stulecia? I w ogóle może to być nasze ostatnie spotkanie, nie wiadomo, co się wydarzy… – mówił Tomasz Beksiński.

Dzięki uprzejmości Polskiego Radia, 26 maja podczas specjalnego zwiedzania wystawy Zdzisława Beksińskiego, będzie można wysłuchać fragmentów tej audycji. Muzyczne akcenty wybrane przez Tomasza Beksińskiego będą wybrzmiewać w Kamienicy Deskurów, korespondując z prezentowanymi przez Resursę dziełami.

Wstęp: w cenie biletu na wystawę. Wejściówki dostępne wyłącznie na miejscu w Kamienicy Deskurów bezpośrednio przed wydarzeniem. Uwaga, fragmenty audycji potrwają ok. 45 minut.

Producentem fonogramów jest POLSKIE RADIO.