„O Pięknej i Bestii” – spektakl Objazdowego Teatru Vaška z Torunia – to propozycja dla najmłodszych w ramach tegorocznej edycji Radomskiego Festiwalu Filozofii „Okna” im. prof. Leszka Kołakowskiego. Zapraszamy w niedzielę, 12 czerwca o godz. 11:00 do Sali Widowiskowej Resursy Obywatelskiej. Wstęp wolny.

„Pamiętaj, kochasz nie tylko dla zalet, ale pomimo wad” – właśnie takie jest motto spektaklu Teatru Vaška. Fabuła bajki „Piękna i Bestia” znana jest prawie wszystkim, zresztą utwór ten należy do kanonu tekstów dramatycznych adresowanych do dzieci. (…)

„O Pięknej i Bestii” to opowieść o miłości, która staje się istotą życia, o miłości, która nie zna granic i przeszkód, to także historia o dokonywaniu wyborów, o tęsknocie i poświęceniu. W spektaklu grają klasyczne lalki – marionetki sycylijskie, ale reżyser Wiesław Kusa wplótł również działania aktorów lalkarzy w żywym planie (mają twarze zasłonięte maskami teatralnymi na wzór Bestii). Scenografię i lalki zaprojektował i wykonał czeski scenograf z Ostrawy Josef Homolka. Spektakl nie tylko zaciekawia, wzrusza, i poucza, ale też bawi, a stylowa muzyka – autorstwa Artura Forkasiewicza – dodaje swoisty nastrój pełen poezji i wzruszających wyznań. Mimo że spektakl adresowany jest do dzieci nieco starszych, twórcy zadbali o to, by najmłodsi widzowie mogli również ze zrozumieniem obejrzeć piękną bajkę.

Uwaga! Wstęp na spektakl jest darmowy, ale obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Resursy Obywatelskiej od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.


ZOBACZ PEŁNY PROGRAM FESTIWALU OKNA 2022


Zadanie zrealizowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.