Resursa Obywatelska przedstawia ofertę dla organizatorów półzimowisk dla dzieci w dniach 31 stycznia – 13 lutego 2022 roku.


SPACEROWO

1. Zwiedzanie Muzeum Historii Najnowszej Radomia i udział w grze miejskiej „Śladami św. Kazimierza”. Czas trwania: ok. 2h

Wycieczka do Muzeum Historii Najnowszej Radomia (Kamienica Deskurów) na wystawę „Świat Zmysłów. Kosmos jest w nas”. – Czas zwiedzania wystawy: ok. 1 godz. Wstęp bezpłatny

Wystawa „Świat zmysłów. Kosmos jest w nas”, udostępniona przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wystawa prowadzi nas przez ponad sześćdziesiąt eksperymentów i pozwala na samodzielne wykonywanie doświadczeń, a aby pojąć naturę zjawiska, objaśnia nam je za pomocą prostej instrukcji. Ekspozycja odpowiada na pytania, dlaczego tak ważna jest symetria: czy to, że mamy dwoje oczu, czy dwoje uszu zwiększa nasze możliwości postrzegania świata? A może prościej nas przez to wprowadzić w błąd i oszukać nasze zmysły? Jak obserwować świat i poprawnie odczytać wszystko to, co nas otacza? W jakim stopniu ułatwiają nam to nasze zmysły?

Gra miejska „Śladami Św. Kazimierza”

– odbędzie się na terenie Miasta Kazimierzowskiego. Podążymy śladami św. Kazimierza. Drużyny będą miały do rozwiązania zadania znajdujące się w obszarze Miasta Kazimierzowskiego.


2. „Śladami radomskich mozaik” Czas trwania: ok. 2h

mozaiki stanowią przykład porywających i fascynujących dekoracji plastycznych, charakterystycznych szczególnie dla okresu PRL. Zdobią one zarówno zewnętrzne elewacje, jak i wnętrza różnych obiektów użyteczności publicznej, urzędów, czy fabryk.

Spacer i zwiedzanie miejsc, gdzie można zobaczyć radomskie mozaiki odbędzie się z przewodnikiem.


FILMOWO


Pokaz filmu (do wyboru spośród dwóch tytułów)
:

1. „Kacper i Emma w teatrze” Czas trwania: ok. 1,5 godziny

Opis filmu: Kacper i Emma idą do teatru z innymi dziećmi z przedszkola. Przedstawienie tak bardzo im się podoba, że postanawiają zostać aktorami. Przedszkole do którego uczęszczają przyłącza się do akcji wsparcia sierocińca w Indiach. Kacper i Emma wpadają na pomysł aby wystawić sztukę teatralną a zebrane pieniądze przeznaczyć na pomoc sierocińcowi. Zaczyna się kolejna przygoda pełna niespodziewanych zwrotów akcji i nieprzewidzianych trudności. Ale dzielne przedszkolaki zawsze dają radę!

Po takiej dawce rozrywki zapraszamy do zwiedzania zakątków „Resursy”: sceny, reżyserki, garderoby. Zwiedzaniu towarzyszyć będą warsztaty teatralne.


2. „O czym szumi las” Czas trwania filmu: ok. 1,5 godziny

Za sprawą filmu przeniesiemy się do bardzo kolorowego, tętniącego życiem lasu Hucky Bucky. Na pierwszy rzut oka jest to bardzo przyjemne i bezpieczne miejsce. W lesie mieszkają zwierzątka różnych gatunków. Żyje im się całkiem dobrze, jednak problemem jest brutalne prawo natury. Grupa myszy zaczyna mieć dosyć nieustannego chowania się przed drapieżnikami i postanawia działać. Sposobem na brutalne ataki ma być ustawa o życiu w zgodzie i zaprzestaniu zjadania się nawzajem. Tylko jak przekonać drapieżniki do nowej idei?


WARSZTATOWO


Gry i zabawy naszych dziadków, czyli jak spędzano dawniej czas, gdy o Internecie jeszcze nikt nie słyszał

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, że był czas, kiedy nie korzystano z internetu. Co wtedy robiono, jak spędzano wolny czas? W co grali i jak bawili się nasi Dziadkowie? Dzieci poznają najpopularniejsze gry i zabawy z okresu PRL.

Czas trwania: ok. 2 godzin

Zajęcia interaktywne polegające na zdobywaniu sprawności obejmujących:

  • Pisanie krótkiego tekstu na maszynie marki Łucznik
  • Układanie kostki Rubika
  • Pisanie odręcznego tekstu przez kalkę maszynową
  • Filmy animowane dla dzieci z okresu PRL, warsztaty jak zrobić coś z niczego, kapsle („wyścig pokoju”), gra w klasy i inne gry i zabawy.

Wszystkie propozycje (oprócz zwiedzania wystawy w Muzeum Historii Najnowszej Radomia) kosztują 10 zł. od osoby.

Grupy zorganizowane zapraszamy w godzinach 10.00-12.30 i 13.00 – 15.30

Obowiązuje rezerwacja telefoniczna lub mailowa.

Kontakt: tel. 48 362 85 90, 48 362 42 63

resursa.radom@wp.pl