Na dobry początek wakacji zapraszamy na Kryminalny Wieczór w ?Resursie?, podczas którego swoją kolejną premierę będzie miał Teatr ?Resursa?. Tym razem radomscy artyści zaprezentują spektakl ?Trójkąt Niebezpieczeństwa? na motywach książki Marcina Kępy.

Akcja (wartka) rozgrywa się w Radomiu, niemalże w przededniu wybuchu II wojny światowej. Po tajemniczej śmierci wpływowego radcy, która rozpoczyna ciąg niezwykłych zdarzeń, młody policjant Ludwik Kindt trafia na ślad zorganizowanej siatki szpiegowskiej. Czy błyskotliwy aspirant zdoła rozwikłać zagadkę śmierci radomskiego notabla? Czy uchroni swą ukochaną Rachelę przed grożącym jej śmiertelnym niebezpieczeństwem? I jaką rolę w tej historii odgrywa trójkątny diament ? fatalny klejnot, którego posiadacze nader szybko rozstają się z życiem?

Po spektaklu talentami detektywistycznymi będą mogli wykazać się również goście Wieczoru. Kryminalna opowieść-gra ?Aenigma trium solum. Zagadka trzech słońc? wciągnie uczestników w labirynty radomskich ulic, podwórek i zaułków oraz meandry radomskiej (i nie tylko) historii:

W poszukiwaniu zaginionego przyjaciela Ludwik Tikind odkrywa mroczny sekret, który kryje Radom.

Czy możliwe, że w obrębie murów miasta działają siły, które mogą wstrząsnąć historią świata, tak jak czyniły to wielokrotnie w przeszłości?

godz. 18.00 ? ?Trójkąt niebezpieczeństwa? – spektakl Teatru ?Resursa?, reż. Robert Stępniewski (Sala Widowiskowa)

godz. 19.00 ? ?Aenigma trium solum. Zagadka trzech słońc? ? kryminalna opowieść – gra (Sala Kameralna)

Wstęp wolny.