We wtorek, 27 kwietnia, w zrewitalizowanej Kamienicy Deskurów w Rynku odbyła się konferencja prasowa dotycząca planów wystawienniczych i kulturalnej działalności w tym obiekcie, za które odpowiada „Resursa Obywatelska”.

O tym, co wkrótce oczekiwać będzie na radomian w tym miejscu, a także o koncepcji oraz wizji funkcjonowania „Deskurów” pod auspicjami „Resursy” – opowiadali Prezydent Radomia Radosław Witkowski, Wiceprezydent Mateusz Tyczyński i dyrektor „Resursy” dr Justyna Górska-Streicher.

Ekspozycja (będąca zaczątkiem tworzonego Muzeum Historii Najnowszej Radomia) – na razie pod roboczym tytułem „Przemysł, siła miasta” – w założeniu ma być biografią przedmiotów i autorską interpretacją dziedzictwa, które będą pokazane przez pryzmat wspomnień. Dookoła kultowych radomskich marek i rzeczy codziennego użytku, przy wydatnej pomocy mieszkańców Radomia, zbudujemy przestrzeń sentymentalną, w której pojedyncze eksponaty z ponad sześćdziesięciu przedsiębiorstw służyć będą za kanwę do snucia opowieści o minionej codzienności.

Zwiedzanie wystawy ma być przede wszystkim interaktywną przygodą, związaną z szukaniem ukrytych haseł, odgadywaniem zagadek i odkrywaniem kolejnych miejskich sekretów.