W ramach cyklu „Drogowskazy” w Resursie Obywatelskiej będzie można zobaczyć kolejne odcinki bijącego rekordy popularności serialu „The Chosen” o życiu Jezusa. Spotkania uzupełnione o prelekcje odbędą się 8 marca o godz. 12.00 oraz 18.00.

To druga, po styczniowej, odsłona serialu o życiu Jezusa. Zaprezentowane będą trzy kolejne odcinki: „Zbuduję na skale”, „Pasterz” oraz „Zaproszenie” (czas trwania: 100 min.).

To opowieść o najbardziej wpływowej osobie świata. Skupia się na relacjach Chrystusa z ludźmi z różnych warstw społecznych. Twórcy serialu prezentują znane historie, ale w zupełnie nowej perspektywie. Pokazują Ewangelię oczami osób, które osobiście znały Jezusa. To, między innymi, charyzmatyczny rybak walczący z długiem czy utalentowany księgowy wykluczony ze społeczeństwa. Oni jako pierwsi spotykają Jezusa, który, dokonując cudów, rozpoczyna swoją misję, aby zmienić świat. (na podstawie opisu dystrybutora).

Projekcje będą poprzedzone prelekcjami: o godz. 12:00 księdza kanonika Mirosława Nowaka, proboszcza Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu, a o godz. 18:00 księdza prałata Jarosława Wojtkuna, proboszcza Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu. W planach również drobny poczęstunek.

Opłata za udział w spotkaniu – 10 zł (w kasie Resursy: poniedziałek-piątek w godz. 10:00-16:00, na biletyna.pl oraz przed seansami). Rezerwacje dla grup pod numerem telefonu 48 362 85 90.


Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:
Radio Rekord
Telewizja Dami
Portal „Cozadzień.pl”
Tygodnik „7 DNI”

 
 
BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO. OBSERWUJ NAS NA FB: