klub dobrego filmu czerwiec

Już 2 czerwca do ?Resursy? wróci Klub Dobrego Filmu. Przed nami pięć atrakcyjnych seansów, w ramach których będzie można zobaczyć m.in. ostatni film Agnieszki Holland ?Szarlatan? czy prezentowaną na Festiwalu w Wenecji adaptację prozy Jacka Londona ?Martin Eden?.

Program KDF na Czerwiec 2021:

2 VI, godz. 12.00, 18.00 ?Szarlatan?, reż. Agnieszka Holland, Czechy/Irlandia/Polska/Słowacja 2020 (118 min.)

Lata 50. XX wieku. Niezwykłe zdolności Jana Mikol?ška są poddawane próbie w państwie totalitarnym. Ten czechosłowacki zielarz i uzdrowiciel był człowiekiem wielu tajemnic, a jego dokonania budziły skrajne emocje.

Głośny film słynnej reżyserki opowiada słodko-gorzką historię człowieka rozdartego między wykorzystywaniem swych umiejętności do pomagania ludziom, a uleganiem żądzom, z którymi nie potrafi walczyć.


9 VI, godz. 12.00, 18.00 ?xABo?, reż. Aleksandra Potoczek, Polska 2020 (73 min.)

Tytuł filmu to inicjały, jakich używa ksiądz Adam Boniecki w ?Tygodniku Powszechnym?. Pismo to jest jedynym miejscem, w którym wolno mu publikować po nałożeniu nań zakazu przez kościelnych zwierzchników.

Niezwykły dokument, ukazujący postać kapłana, który rocznie odbywa ponad 200 spotkań z czytelnikami i który mimo 85 lat zawsze znajduje czas na głęboką rozmowę ? pozostając rozdarty między swoją wiarą, a niepokojem o kształt współczesnego Kościoła, szczególnie w Polsce.


16 VI, godz. 12.00, 18.00 ?Każdy ma swoje lato?, reż. Tomasz Jurkowski, Polska 2021 (77 min.)

Zbuntowana dziewczyna jedzie gotować na oazie w małym miasteczku, gdzie zakochuje się w niej miejscowy chłopak. Ich uczucie ujawnia rodzinną tajemnicę?

Wyróżniona na festiwalu w Gdyni kameralna opowieść o pierwszej miłości i młodzieńczym buncie, z brawurowymi rolami Anity Poddębniak, Macieja Grzybowskiego, Nicolasa Przygody oraz Sandry Drzymalskiej


23 VI, godz. 12.00, 18.00 ?Najlepsze lata?, reż. Gabriele Muchino, Włochy 2020 (129 min.)

Paolo, Giulio i Riccardo poznają się w Rzymie podczas ulicznych zamieszek w 1982 roku. Trójka idealistycznych i głodnych życia nastolatków staje się nierozłączna (wkrótce dołącza do nich dziewczyna), ale z biegiem czasu życie zaczyna weryfikować marzenia bohaterów.

Nakręcona z rozmachem opowieść o wieloletniej przyjaźni i miłości na tle najnowszej historii Włoch.


30 VI, godz. 12.00, 18.00 ?Martin Eden?, reż. Pietro Marcello, Francja/Niemcy/Włochy 2021 (129 min.)

Z chwilą, gdy tytułowy bohater, wywodzący się z klasy robotniczej, spotyka na swej drodze Elenę, nie ma wątpliwości, że to miłość od pierwszego wejrzenia.

Pełna klasowych napięć, nieoczywistych uczuć, rodzącej się świadomości i ambicji historia inspirowana słynną powieścią Jacka Londona.


Uwaga: Seanse odbywają się w sanitarnym reżimie. Gości KDF obowiązują maseczki. Cena biletu ? 10 PLN. Karnet (5 seansów) ? 40 PLN.