Podczas tegorocznych Kazików, 6 marca o godz. 11, pokażemy spektakl dla dzieci „Czego nie wiecie o królach” w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry.

Z zawiłości historii Polski przedstawienie ”Czego nie wiecie o królach” wydobywa ciekawostki i ukazuje pierwszych władców, jako ludzi z „krwi i kości” z ich zaletami i przywarami. Przedstawiamy historię w atrakcyjnej formie za pomocą różnych technik teatralnych – wykorzystania teatru formy, lalek i rekwizytów, a także interakcji z widzem, czy tańca. Spoiwem spektaklu są sytuacje wynikające z relacji mistrza Wawrzyńca – profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego i Jadwigi – karczmarki, pragnącej zdobyć wiedzę na uniwersytecie. Spektakl z jednej strony ma charakter rozrywkowy, przez jego jarmarczną konwencję, a z drugiej – poprzez prezentację autentycznych wydarzeń, ubranych w niecodzienną, teatralną formę, także duży walor edukacyjny. Barwne kostiumy z epoki, muzyka, śpiew i wartka akcja.

Udział w spektaklu jest bezpłatny. Ilość miejsc jest jednak bardzo ograniczona. Obowiązują darmowe wejściówki, które można odbierać jedynie w kasie Resursy Obywatelskiej.

To jednak nie jedyna propozycja dla dzieci podczas zbliżających się Kazików.

Oto, co przygotowaliśmy dla całych rodzin:

5 marca:

➡ Warsztaty: jak zrobić pocztówkę (godz. 16), jak powstaje komiks (godz. 17)

6 marca:

➡ Spektakl Teatru Rozrywki Trójkąt „Czego nie wiecie o królach” (godz. 11.)

➡ Warsztaty dla rodzin (godz. 12)

➡ Mały Test Wiedzy o Radomiu (godz. 13)

Oprócz tego w sobotę i niedzielę w Resursie dostępne będą stoiska z grami planszowymi i figurkami. Zapraszamy serdecznie do udziału w tegorocznych Kazikach!

Pełny program tegorocznych Kazików dostępny jest TUTAJ.