W sobotę, 10 grudnia o godz. 10.00 rozpocznie się II Regionalny Zlot Kolekcjonerski. Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów, zbieraczy, regionalistów, miłośników historii i wszystkie osoby chcące nawiązać ciekawe kontakty oraz zapoznać się z unikatowymi zbiorami.

Podczas tegorocznych „Kazików” zorganizowaliśmy kiermasz regionalny, który cieszył się dużym zainteresowaniem i spotkał z entuzjastycznym przyjęciem samego środowiska kolekcjonerskiego. Postanowiliśmy więc takie spotkania organizować w cyklu kwartalnym, przy czym zakładamy, że ich funkcję w czerwcu i wrześniu spełniać będą imprezy plenerowe z cyklu „Przystanek PRL” oraz „Uliczka Tradycji”, podczas których nie brakuje straganów z regionalnymi różnościami. Pod dachem Resursy spotykać będziemy się zawsze w marcu podczas „Kazików” i właśnie w grudniu, w okresie przedświątecznym.

Podczas zlotu będzie można pooglądać kolekcje m.in. z takich dziedzin jak: filatelistyka, numizmatyka, filokartystyka, czy birofilystyka. Nie zabraknie regionalnych publikacji, dokumentów i różnych ciekawostek. Każdy, kto odwiedzi zlot przekona się jak róże pasje posiadają mieszkańcy naszego miasta i regionu oraz jak ciekawe kolekcje potrafią w oparciu o swoje zainteresowania stworzyć.

Program zlotu:

– godz. 10.00 – otwarcie zlotu dla zwiedzających

– godz. 11.00 – promocja książki Krzysztofa i Marcina Lorków „Ziemia Kielecka na pocztówkach Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Katalog” i spotkanie z autorami

– godz. 12.30 – prezentacja idei miejskiego lapidarium (Janusz Wieczorek, Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Radomia)

– godz. 13.30 – premiera filmu „Po prostu Marywil” opowiadającego historię radomskiej fabryki płytek i spotkanie z Martą Trojanowską i Tomaszem Staniszewskim, którzy przybliżyli dzieje tego zakładu