Październikowa odsłona filmowego cyklu „Drogowskazy” w Resursie Obywatelskiej będzie związana z postacią Matki Bożej i poświęcona objawieniom fatimskim. Już 12 października o godz. 12.00 oraz 18.00 będzie można obejrzeć film „Fatima – ostatnia tajemnica”.

Bohaterką filmu jest Monica, poszukująca pracy montażystka, która dostaje propozycję zmontowania obrazu o konsekwencjach tego wydarzenia. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie.

Czy objawienia fatimskie naznaczyły historię świata? Dziwne „zbiegi okoliczności” wskazują, że wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat.

– Intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć i serca widzów – zachęca Justyna Dąbrowska z Działu Projektów Kulturalnych Resursy Obywatelskiej.

Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.

Wstęp płatny – 10 zł. Bilety do nabycia w kasie Resursy, bezpośrednio przed projekcjami oraz online TUTAJ. Rezerwacje dla grup pod numerem telefonu 48 362 85 90.