Listopadowa odsłona cyklu Drogowskazy to najnowszy film Jean-Jacquesa Annaud – zrealizowana z rozmachem, wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa. Na projekcję filmu „Notre Dame płonie” zapraszamy 9 listopada o godz. 12.00 i 18.00.

Ten dramat wydarzył się w poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku. Wielu odebrało pożar jak zdarzenie symboliczne, a nawet profetyczne. Nie tylko katolicy wstrzymali oddech, obserwując setki strażaków stających do walki z żywiołem. Warunki były niezwykle trudne, ponieważ ogień rozprzestrzeniał się na trudno dostępnym poddaszu, a stawka ogromnie wysoka, bo chodziło nie tylko o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli sakralnych na Ziemi, ale także bezcennych relikwii. W skarbcu katedry przechowywana jest między innymi korona cierniowa Chrystusa.

Mury Notre Dame przetrwały, ale były momenty, w których wydawało się, że odwaga, doświadczenie i specjalistyczny sprzęt nie wystarczą do uratowania katedry. Wokół niej gromadziły się tysiące wiernych, by modlitwą wesprzeć bohaterów. Film pokazuje siłę wiary i modlitwy zwykłych ludzi w starciu z potęgą niszczycielskiego żywiołu. (opis dystrybutora)

Wstęp płatny – 10 zł. Bilety do nabycia w kasie Resursy, bezpośrednio przed projekcjami oraz online TUTAJ.
Rezerwacje dla grup pod numerem telefonu 48 362 85 90.