Już 2 grudnia o godz. 19.00 w Resursie Obywatelskiej odbędzie się wyjątkowy koncert „Muzyczne barwy jesieni” w wykonaniu Big Bandu Mundana. Na scenie pojawia się również wyjątkowi Goście: Marta Tomecka (skrzypce) oraz Piotr Zarzyka (akordeon).

Big Band Mundana powstał w roku 1993 z inicjatywy Zbigniewa Bidzińskiego, pod patronatem Fundacji Musica Mundana. Dwudziestoosobowa orkiestra ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu festiwalach krajowych i zagranicznych, skąd przywiozła wiele nagród i wyróżnień.

Marta Tomecka jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swe umiejętności doskonaliła na wielu warsztatach muzycznych w kraju i poza jego granicami. Skrzypaczka Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, dzięki której występowała na jednej scenie wraz z takimi artystami jak Andrea Bocelli, Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Cugowski, Katarzyna Cerekwicka, Halina Mlynkova, Igor Herbut, Natalia Kukulska, Kayah i wielu innych. Grała także pod batutą między innymi Adama Sztaby, Tomka Szymusia, Marcello Roty czy Shih-hung Young’a.

Piotr Zarzyka jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zdobywał laury jako solista i kameralista na 69 konkursach i festiwalach muzycznych o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej oraz regionalnej. Na swoim koncie ma m.in. koncerty w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Występował jako solista z towarzyszeniem Radomskiej Orkiestry Kameralnej i z Orkiestrą Dętą Kopalni Węgla Kamiennego „Śląsk”. Swoje umiejętności instrumentalne doskonalił na międzynarodowych i ogólnopolskich kursach interpretacji muzycznej, podczas których pracował z wybitnymi pedagogami z kraju i Europy.

Sponsorem Big Bandu Mundana podczas tego koncertu jest Enea „Nowa Energia”.

Bilety: 10 zł. Wejściówki w kasie Resursy i online TUTAJ.