Przed nami cztery kolejne „Bajkowe niedziele” w Resursie Obywatelskiej. Prezentujemy wypełniony atrakcjami dla dzieci program spotkań na czerwiec:

6 VI, godz. 11.00 „Supernauczycielka”, reż. Martijn Smits, Holandia 2018, (84 min.) + zabawa z animatorką „Panią Animką” (rozwiążemy najtrudniejsze zagadki dotyczące zwierząt, a następnie wyruszymy na wyprawę, pokonując przeszkody dzikiej dżungli).

Joasia, nowa nauczycielka w jednej ze szkół podstawowych, w sekrecie jest superbohaterką ratującą zwierzęta. Po zjedzeniu kredy do tablicy zyskuje supermoce i zmienia się w Supernauczycielkę. Gdy jednak zwierzętom w zoo grozi poważne niebezpieczeństwo, kobieta z pomocą swoich uczniów rusza im na pomoc.


13 VI, godz. 11.00 „Słoń Benjamin”, reż. Tim Trachte, Niemcy 2020 (92 min.) + gry i zabawy tematyczne (kolorowa chusta animacyjna zamieni się w ogromny namiot, pod którym bawić się będą słonie małe i te większe).

Nareszcie wakacje! Otto nie może się doczekać, aby spędzić najbliższe tygodnie ze swoim najlepszym przyjacielem Słoniem Benjaminem w zoo. Jednak jego dobry humor jest zakłócany przez zmartwienia dyrektora zoo, który pilnie potrzebuje pieniędzy na konieczne naprawy.


20 VI, godz. 11.00 „Zaklinaczka”, reż. Kaspar Munk, Dania 2018 (92 min.) + zabawy z animatorem. W rolach głównych dzieci oraz mieniące się tysiącem barw kolorowe bańki.

Kiedy dwunastoletnia Klara zostaje podrapana przez kota, odkrywa, że należy do klanu Dzikich Czarownic. Od tej pory staje się Zaklinaczką, która ma za zadanie uratować świat.


27 VI, godz. 11.00 „Madison”, reż. Kim Strobl, Austria/Niemcy 2020 (86 min.) + spotkanie z człowiekiem, który przybliży dzieciom historię roweru oraz zaprezentuje trudną sztukę jazdy na bicyklu.

Madison to 13-letnia ambitna kolarka. Życie dziewczyny kręci się wokół osi jej rowerowych kół – wyczerpujące treningi, brak przyjaciół i wolnego czasu. Ale na wakacje Madison jedzie do swojej matki mieszkającej w górach. Po raz pierwszy w życiu może cieszyć się jazdą na rowerze bez żadnej presji. Czy Madison odnajdzie w sobie siłę, aby poszukać własnej drogi, innej niż ta, która została dla niej z góry wyznaczona?


Uwaga: Seanse odbywają się w sanitarnym reżimie. Gości „Resursy” obowiązują maseczki. Bilety (10 PLN) i karnety (40 PLN) – do nabycia w „Resursie”. Karnet upoważnia do wstępu na pięć dowolnych projekcji w ciągu trzech miesięcy od daty jego wystawienia. Dzieci zapraszamy wyłącznie w towarzystwie opiekunów. Każde dziecko uczestniczące w Bajkowej Niedzieli otrzyma od „Resursy” kolorowankę „Legenda o powstaniu Radomia”. Wśród nagród konkursowych znajdzie się też gra planszowa „Klucz Królewicza Kazimierza”.