Wracamy do naszego cyklu dedykowanego rodzinom z dziećmi ? już w najbliższą niedzielę 23 maja, o godzinie 11.00 zapraszamy do ?Resursy? na Bajkową Niedzielę.

Tym razem nasza propozycja składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy animacji. O tym jak tworzy się film animowany opowie pracownik Resursy Karol Łukasiewicz, który obecnie przygotowuje komiks o św. Kazimierzu Królewiczu. Wyświetlimy też pięć odcinków serialu animowanego ?Basia? z 2017 r. w reżyserii Marcina Wasilewskiego i Łukasza Kacprowicza. Bohaterka animacji to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach. Najlepszą rekomendacją animacji niech będzie fakt, że okazała się absolutną rewelacją 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

mat. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Nasza druga propozycja na najbliższą Bajkową Niedzielę to gra miejska ?Klucz Królewicza Kazimierza?. Zabawa polega na wcieleniu się w w postać Patrona Radomia i przemierzeniu radomskiego Miasta Kazimierzowskiego. Idąc z kluczem do drzwi fary z radomskiego Zamku traficie po drodze na kilka zadań i dowiecie się paru ciekawostek o średniowiecznym mieście. Najwytrwalszych nagrodzimy grą planszową ?Klucz Królewicza Kazimierza?, która pozwoli grę z dziećmi kontynuować w domowym zaciszu. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Każde dziecko obecne na Bajkowej Niedzieli otrzyma kolorowankę ?Legenda o powstaniu Radomia?.

Koszt biletu na seans filmowy: 10 zł