Rozpoczynamy nabory i zapisy na zajęcia w Resursie Obywatelskiej. Na poszczególne warsztaty można zapisywać się telefonicznie: 48 362 42 63 oraz za pośrednictwem e-mail: resursa@resursa.radom.pl, a także przychodząc na spotkania organizacyjne wybranych warsztatów.


ZAJĘCIA EDUKACYJNE

– Dla kogo? – Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

– Co zyskasz? – W trakcie zajęć przeniesiemy się w historii i odkryjemy świat bez Internetu i telefonu komórkowego, ucząc się niezbędnych wówczas sprawności. Zgłębimy arkana pisania na maszynie Łucznik, poznamy sekrety kostki Rubika, dowiemy się, jak rozstrzygnąć Wyścig Pokoju i wybierzemy przodownika pracy.

– Terminy zajęć:
Czwartek – godz. 10.00; 13.00

Koszt: 10 zł od osoby/grupa do 25 osób

  1. Patent na supertalent.

Grupa docelowa: Klasy IV-VII Szkoły Podstawowej

Czas trwania lekcji: ok. 60 min.

Zajęcia interaktywne polegające na zdobywaniu sprawności będą obejmowały:

  • Pisanie krótkiego tekstu na maszynie marki Łucznik
  • Układanie kostki Rubika
  • Pisanie odręcznego tekstu przez kalkę maszynową
  1. Wejście od podwórka. Gry i zabawy z okresu PRL-u.

Grupa docelowa: Klasy I-IV Szkoły Podstawowej

Czas trwania lekcji: ok. 45 min.

Zajęcia interaktywne, w ramach których uczestnicy będą poznawać gry i zabawy podwórkowe z okresu PRL-u, tj. gra w Chłopka i w gumę, Wyścig Pokoju oraz rozgrywać zawody skakankowe.

  1. Podaj cegłę…”, czyli spacer po radomskich obiektach przemysłowych w czasach PRL-u.

Grupa docelowa: Szkoły podstawowe (klasy V-VIII) i ponadpodstawowe

Czas trwania: do 90 min.

Podczas spaceru uczestnicy dowiedzą się, jak kształtowała się historia budownictwa po II wojnie światowej, poznają charakterystyczne cechy stylu późnego modernizmu i socrealizmu, opanują podstawowe pojęcia związane z architekturą tamtych czasów. Na przykładzie radomskich obiektów przemysłowych, nauczą się rozpoznawać w swoim otoczeniu budynki powstałe w czasach PRL-u.ZAJĘCIA RUCHOWE

* AEROBIK

– Dla kogo? – Zapraszamy każdego, kto chce wstać z kanapy, zadbać o swoje ciało i poprawić kondycję, niezależnie od wieku.

– Co zyskasz? – Zdrowie, formę i smukłą sylwetkę.

– Terminy zajęć:
Poniedziałek – godz. 9.00
Wtorek – godz. 18.00
Środa – godz. 9.00
Piątek – godz. 16.45

Koszt: 60 zł – 8 wejść miesięcznie; 40 zł – 4 wejścia miesięcznie

* JOGA

– Terminy zajęć:
Wtorek – godz. 19.00
Środa – godz. 18.15

* ZDROWY KRĘGOSŁUP 60+

Dla kogo? – Propozycja dla seniorów, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i popracować nad kondycją pleców i kręgosłupa.

– Co zyskasz? – Poprawisz sprawność kręgosłupa. Zajęcia wzmacniają szkielet mięśniowy i kształtują wyprostowaną sylwetkę.

– Terminy zajęć:
Środa – godz. 10.00

Koszt: 40 zł – 4 wejścia miesięcznie

PROWADZĄCY: Magdalena Lucedarska – instruktorka z wieloletnim stażem, swoje umiejętności zdobywała w Akademii Mody i Tańca w Warszawie.


ZAJĘCIA TANECZNE

* STREET DANCE’OWA EKIPA

– Dla kogo? – Zajęcia dla młodzieży w dwóch grupach wiekowych: 11-14 lat oraz 15-18 lat. Zapraszamy tych, którzy kochają ruch, a w szczególności taniec.

– Co zyskasz? – Nawiążesz nowe znajomości, odkryjesz tajniki tańca w różnych stylach „street dance”, zdobędziesz doświadczenie sceniczne dzięki możliwości udziału w projektach realizowanych przez Resursę Obywatelską.

– Terminy zajęć:
Poniedziałek – godz. 17.00-17.45
Czwartek – godz. 17.00-17.45

Koszt: 100 zł miesięcznie

* STREET DANCE KIDS

– Dla kogo? – Zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat.

– Terminy zajęć:
Środa – godz. 15.15

Koszt: 50 zł miesięcznie

* STREET DANCE DLA DOROSŁYCH

– Terminy zajęć:
Środa – godz. 19.00

Koszt: 100 zł miesięcznie

* LET’S GET HIGH HEELS LADIES!

Dla kogo? – To zajęcia dla wszystkich kobiet, niezależnie od wieku, które kochają taniec. Nie zapomnijcie o butach na obcasach!

– Co zyskasz? – Odkryjesz siebie na nowo w rytmie dźwięków z najróżniejszych zakątków świata.

– Terminy zajęć:
Poniedziałek – godz. 18.00-18.45 (grupa początkująca), 19.00-19.45 (grupa zaawansowana)
Czwartek – godz. 18.00-18.45 (grupa początkująca), 19.00-19.45 (grupa zaawansowana)

Koszt: 100 zł miesięcznie

PROWADZĄCY: Olivia Lucedarska – tancerka z wieloletnim stażem artystycznym, swoją wiedzę i umiejętności zdobywa od najlepszych z całego świata i dzieli się tym z uczniami na treningach. Założycielka szkoły tańca Olivia Dance Studio/ 26-600 Studio – firmy, która od wielu lat współpracuje z wieloma artystami na świecie, takimi jak: Alexia, Dr Alban czy Nana.


ZAJĘCIA MUZYCZNE

* PRÓBY ZESPOŁÓW

– Dla kogo? – Próby dedykowane tym, którzy mają własny zespół lub dopiero zaczynają przygodę muzyczną i chcieliby dołączyć do jednej z formacji grających na co dzień w Resursie. Propozycja adresowana do gitarzystów, instrumentalistów, wokalistów oraz osób grających na instrumentach klawiszowych.

– Co zyskasz? – Poznasz sprzęt muzyczny. Nauczysz się zachowania i kultury bycia na scenie. Pokażemy Ci, jak kreować własny styl i brzmienie. Pomożemy w tworzeniu własnych piosenek, jak również w doborze repertuaru i grze coverów. Poznasz podstawy aranżacji i kompozycji utworów.

– Terminy zajęć:
Poniedziałek – godz. 16.00-20.00
Wtorek – godz. 16.00-20.00
Środa – godz. 16.00-20.00
Czwartek – godz. 16.00-20.00
Piątek – godz. 16.00-20.00

Koszt: 100 zł miesięcznie

* WARSZTATY GITAROWE

– Dla kogo? – Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym a także wszystkie osoby, chcące poznać i zdobyć podstawy gry na gitarze.

– Co zyskasz? – Poznasz akordy, dźwięki, rytmikę i rodzaje instrumentów gitarowych oraz sposobów ich praktycznego zastosowania. Rozwiniesz swój talent oraz zbudujesz warsztat i technikę gry na instrumencie.

– Terminy zajęć:
Poniedziałek – godz. 12.00-16.00
Wtorek – godz. 12.00-16.00
Środa – godz. 12.00-16.00
Czwartek – godz. 12.00-16.00

Koszt: 10 zł miesięcznie

PROWADZĄCY: Michał Biernacki – Instruktor ds. zespołów muzycznych w Resursie Obywatelskiej. Radomski muzyk, wokalista i gitarzysta zespołu Renesans. Z zamiłowania: basista i perkusista. Posiada bogate doświadczenie sceniczne – występuje od ponad 20 lat.


TEATR „POSZUKIWAŃ”

– Dla kogo? – Oferta skierowana jest do młodzieży powyżej 14 roku życia, która pasjonuje się teatrem, sceną teatralną i wszystkim, co z nią związane.

– Co zyskasz? – Odkryjesz sztukę gry na scenie i poznasz tajniki recytacji. Dołączysz do grupy przyjaznych osób pracujących w miłej atmosferze. Zaprezentujesz nabyte umiejętności przed szerszą publicznością. Zainteresowani otrzymają również możliwość rozwoju interpersonalnego, poznając swoje słabe i mocne strony.

– Terminy zajęć:
Wtorek – godz. 16.30-18.00
Czwartek – godz. 16.30-18.00

Koszt: 10 zł miesięcznie

PROWADZĄCY: Katarzyna Alicja Sasal – absolwentka Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, magister filologii polskiej, oligofrenopedagog, bibliotekarz oraz doradca zawodowy. Z Resursą Obywatelską związana od 2010 roku jako reżyser oraz instruktor ds. teatru amatorskiego. Wspólnie z młodzieżą tworzy spektakle, musicale, farsy oraz komedie filozoficzne.


TEATR „RESURSA”

– Dla kogo? – Zajęcia są dedykowane osobom dorosłym bez ograniczeń wiekowych, zainteresowanym teatrem, rozwijaniem swoich scenicznych umiejętności – aktorskich, wokalnych, tanecznych, czy muzycznych. Jesteśmy grupą wielopokoleniową.

– Co zyskasz? – Nauczysz się interpretacji tekstu literackiego, poprawnej wymowy, gry zespołowej, elementów improwizacji oraz pracy nad rolą. Dowiesz się, jak panować nad tremą i nie bać się popełniać błędów na próbach. Będziesz mógł wraz z grupą pasjonatów przygotowywać nowe spektakle, występować na scenie teatru przed publicznością, prezentować się na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach.

PROWADZĄCY: Robert Stępniewski – radomianin, absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, dyrektor przeglądu teatrów ulicznych „Ulica Teatralna”. Swoją przygodę z teatrem zaczynał w szkole średniej w Teatrze Amatorskim prowadzonym przez Jerzego Wasiuczyńskiego w Wojewódzkim Domu Kultury w Radomiu.


ZAJĘCIA LITERACKIE „RECENZENCI RESURSY”

– Dla kogo? – Zajęcia adresowane do osób piszących i zainteresowanych literaturą z grupy wiekowej 15-25 lat.

– Co zyskasz? – Rozszerzysz swoje zainteresowania literackie i pogłębisz umiejętności takie jak: analiza i interpretacja tekstów, nauka czytania poezji, właściwy dobór lektury do wieku i możliwości rozumienia tekstu; poznasz regionalnych twórców i charakter ich twórczości.

– Terminy zajęć:
Wtorek, 4 października, godz. 16.30
Wtorek, 8 listopada, godz. 16.30
Wtorek, 6 grudnia, godz. 16.30

PROWADZĄCY: Adrian Szary – doktor nauk humanistycznych, adiunkt na Wydziale Filologiczno – Pedagogicznym UTH w Radomiu, polonista VI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, instruktor warsztatów literackich w Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka w Radomiu oraz w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Poeta i prozaik.