WYSTAWY

„Kronikarze piszą... Chrzest Polski” - wystawa

Z okazji przypadającej w tym roku rocznicy 1050-lecia chrztu Polski Galeria „Resursa” przygotowała wystawę zatytułowaną „Kronikarze piszą... Chrzest Polski”, którą otworzyliśmy  5 kwietnia br, podczas trwających w „Resursie” uroczystości, związanych z jubileuszem. Podejmuje ona temat wydarzeń z 966 roku przez pryzmat dzieł kronikarzy - Galla Anonima, Jana Długosza, Wincentego Kadłubka oraz Thietmara z Merseburga. Teksty te omawiają okoliczności, przebieg chrztu Mieszka I, zabiegi mające na celu szerzenie tradycji chrześcijańskiej na ziemiach polskich.    więcej >>>

Wystawa czynna będzie do 18 kwietnia br.

 

„Wybierz się w podróż ścieżką swojej pamięci”

Wystawa grafiki Rity Stašauskaitė.

4 marca br., podczas trwających w Radomiu obchodów święta patrona naszego miasta – świętego Kazimierza, otworzona została w galerii „Resursa” wystawa grafiki młodej litewskiej artystki Rity Stašauskaitė zatytułowana „Wybierz się

w podróż ścieżką swojej pamięci”.   więcej >>>
Wystawa czynna będzie do 30 marca br.

Siódma pięciolatka, czyli A-B-C…

Jubileuszowa wystawa Jana Andrzeja Jasińskiego.

 19 lutego br o godz. 17.00  w Galerii „Resursa” odbyło się otwarcie jubileuszowej wystawy Jana Andrzeja Jasińskiego zorganizowanej z okazji 35 lat pracy twórczej zatytułowanej „Siódma pięciolatka, czyli A-B-C…” Wystawa czynna będzie do 18 marca br. galeria zdjęć >>

„Rodzinne malowanie” – wystawa Krzysztofa Mańczyńskiego z córkami: Darią i Malwiną

8 stycznia 2016 r. o godz. 18.00  w Galerii „Resursa” odbyło się otwarcie wystawy malarstwa zatytułowanej „Rodzinne malowanie”. Autorami prac jest znany radomski artysta malarz i grafik, członek legendarnej grupy M5 - Krzysztof Mańczyński wraz  z córkami :Darią i Malwiną.

Jest to kolejna już w  naszej galerii wystawa promująca twórczość rodzinną i podkreślająca rolę i znaczenie międzypokoleniowych wpływów artystycznych.  więcej informacji i galeria zdjęć>>>

Wystawa czynna będzie do 11 lutego 2016 r.

 

Wystawa wspomnień czyli „Historia pewnej znajomości”

4 grudnia 2015 r. Galeria „Resursa” zaprezentowała Państwu ekspozycje wspomnień . Zaprosiliśmy na nią przedstawicieli różnych środowisk artystycznych, którzy na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat współpracowali z nami w zakresie wystawiennictwa.

Więcej informacji i galeria zdjęć >>>>>>

„OŚMIORNICA" – plastyczna pokonkursowa wystawa ilustracji

W związku z VII edycją Radomskiego Festiwalu Filozoficznego „OKNA” im. prof. Leszka Kołakowskiego ogłosiliśmy dwa konkursy literacki i plastyczny. Pretekstem do tych konkursów była odnaleziona, a niedokończona bajka profesora, zatytułowana „Ośmiornica”. Zgodnie z zasadami regulaminu konkursu plastycznego, tematem zasadniczym było wykonanie ilustracji do tejże bajki w formacie A3 w dwóch płaskich technikach plastycznych: w malarstwie i rysunku.

W trzecim dniu Festiwalu tj. 27 maja 2015 r. zaprosiliśmy na rozstrzygnięcie obu konkursów i otwarcie pokonkursowej wystawy plastycznej zatytułowanej „Ośmiornica” – wystawa ilustracji. Autorami prac są dzieci radomskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Wystawa czynna była w Resursie do końca czerwca br. 

PROTOKÓŁ i GALERIA ZDJĘĆ  >>>> 

 

Wystawa malarstwa Janiny Blicharskiej- Linar pt. „Żydowski portret”

Czwartek, 23 kwietnia to drugi dzień 7. Spotkań z Kulturą Żydowską „Ślad”.

O godz. 18.00 odbyło się na otwarcie wystawy malarstwa Janiny Blicharskiej- Linar pt. „Żydowski portret”.  więcej >>>

Wystawa czynna była do 18 maja br. 

 

 

„Oblicza oporu. Wojenne fotografie Faye Schuman, żydowskiej partyzantki”

22 kwietnia (środa) o godz. 11.00  w ramach 7. Spotkań z Kulturą Żydowską „Ślad”, odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Oblicza oporu. Wojenne fotografie Faye Schuman, żydowskiej partyzantki”. .

Wystawa czynna będzie do 18 maja br. 

więcej >>>

 

Konkurs grafiki komputerowej poświęcony twórczości filmowej Andrzeja Wajdy

10 kwietnia br. o godz. 16.00  Galeria „Resursa” i Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu przeprowadzili rozstrzygniecie konkursu grafiki komputerowej zatytułowanego „Moje spotkania z twórczością filmową Andrzeja Wajdy”, którego głównym organizatorem jest Zespół Szkół Elektronicznych i otwarcie wystawy pokonkursowej. Andrzej Wajda spotkał się z uczestnikami V edycji konkursu w Resursie.

 

Wystawa czynna była do 20 kwietnia br.    więcej i galeria zdjęć >>>

 

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl