WYSTAWY

SKRZYDŁA Z SZACHOWNICĄ - wystawa

 9 maja (środa) o godz. 18.00 w Galerii "Resursa" odbyło się otwarcie wystawy

pt. „Skrzydła z szachownicą” ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „SOKÓŁ” zorganizowanej z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy powstania POLSKIEGO LOTNICTWA. Na wystawie obejrzeć można wiekowe i współczesne modele samolotów, mundury, odznaczenia, broń osobistą lotników oraz inne eksponaty tematycznie związane z wystawą.

Ekspozycja zorganizowana jest w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Czynna do 16 maja br. CZYTAJ WIĘCEJ i GALERIA ZDJĘĆ

 

„Obrazy przeszłości” Tadeusza Hajnrycha

19 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Tadeusza Hajnrycha  zatytułowanej „Obrazy przeszłości".

Ekspozycja zorganizowana została w ramach 10 Spotkań z Kulturą Żydowską „ŚLAD” , a prezentowane prace  inspirowane są historią radomskich Żydów. CZYTAJ WIĘCEJ

Czynna będzie do 6 maja br. 

Fotograficzne „Zabawy (z) czasem”

13 kwietnia br.o godz. 18.00 odbyło się otwarcie corocznej wystawy fotografii członków Fotoklubu Rzeczypospolitej  Polskiej Stowarzyszenie Twórców - region radomski, zatytułowanej „Zabawy (z) czasem”.

Wystawa czynna będzie do 17 maja br.
CZYTAJ WIĘCEJ  i GALERIA ZDJĘĆ >>  

Rzeźba i malarstwo Jacka Michała Szpaka

23 marca o godz. 18.00 w Galerii "Resursa" miało miejsce otwarcie wystawy rzeźby i malarstwa Jacka Michała Szpaka.
CZYTAJ WIĘCEJ i GALERIA ZDJĘĆ >>

Wystawa czynna będzie do 11 kwietnia br.

„Nowy poczet władców Polski. Waldemar Świerzy kontra Jan Matejko”

Ekspozycja ta otwarta w sobotę 3 marca br o godz. 17.30 zainaugurowała „KAZIKI 2018” w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”. Kolekcję „Nowy poczet władców Polski” tworzy 49 portretów polskich  królów i książąt autorstwa światowej sławy nieżyjącego już artysty prof. Waldemara Świerzego. Ekspozycja pełna barwnych obrazów zaprezentowana jest w zderzeniu z czarno-białymi rysunkami wybitnego polskiego malarza historycznego i batalistycznego Jana Matejki. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Wystawa czynna będzie do 12 kwietnia br.

„NOWY ŚWIAT” w czarno - białej fotografii

Galeria „Resursa” zaprasza od 19 lutego do zwiedzania wystawy fotografii Krzysztofa Zająca  pt. „NOWY ŚWIAT”.

Uroczyste otwarcie ekspozycji nastąpiło w piątek, 23 lutego o godz. 18.00.

Wystawa czynna od 19 lutego do 1 marca br.   CZYTAJ WIĘCEJ >>  

Grafiki Michała Kurkowskiego

16 lutego o godz. 18.00 w Galerii “Resursa” odbyło się otwarcie wystawy grafiki warsztatowej Michała Kurkowskiego zatytułowanej „Nim stało się tak”.  Wystawa czynna będzie do 15 marca.

 CZYTAJ WIĘCEJ  i Galeria zdjąć >>

„Azory – tam, gdzie kończy się Europa” – wystawa fotografii

Galeria „Resursa” zaprosiła w piątek 19 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 na otwarcie wystawy fotografii Piotra Pajestki, Dariusza Stankiewicza i Krzysztofa Zdanowicza pt. „Azory – tam, gdzie kończy się Europa”.

Po wernisażu Autorzy podzielili się swoimi wrażeniami z podróży w formie prezentacji multimedialnej CZYTAJ WIĘCEJ >>

Wystawa czynna będzie do 14 lutego br. 

Mała nadzieja to ta, która wciąż się zaczyna – wystawa świąteczna

W dniu 13 grudnia 2017 r. (środa) o godz. 12.00 Galeria „Resursa” odbyło się otwarcie wystawy rękodzieła artystycznego uczestników Terapii Zajęciowej Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomiu pt. „Mała nadzieja to ta, która wciąż się zaczyna”

Zaprezentowaliśmy prace 22 autorów, którzy na co dzień swoje plastyczne umiejętności i pasje realizują w pracowni, prowadzonej przez terapeutki zajęciowe Emilię Majduch i Katarzynę Bartos-Lubańską. Wystawa czynna będzie do 10 stycznia 2018 r. CZYTAJ WIĘCEJ , Galeria zdjęć >

 

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl