Na 10. urodziny Teatru „Resursa” odbyła się wystawa plakatu Marcina Fortuny i fotografii Dominika Musiałka, Katarzyny Fortuny, Barbary Koś, Doroty Wólczyńskiej, Łukasza Wykroty, Krzysztofa Zdanowicza i Macieja Zwierzyńskiego.

Przez 10 lat istnienia Teatru „Resursa” odbyło się na deskach sceny widowiskowej Resursy Obywatelskiej 17 premier teatralnych i tyle samo plakatów reklamujących te wydarzenia. Wszystkie spójne graficznie plakaty są autorstwa grafika komputerowego Marcina Fortuny, który w swojej szeroko zakrojonej działalności artystycznej zajmuje się także muzyką oraz reżyserią.

Każda z premier każdorazowo była dokumentowania filmowo i zdjęciowo, stąd też bogata dokumentacja fotograficzna, z której udało się wybrać do ekspozycji po kilka ujęć z każdego przedstawienia. Z perspektywy czasu to one pozwalają zanurzyć się na chwilę w klimacie danego spektaklu, zobaczyć aktorów w nim występujących, ich kostiumy, scenografię i światło.

Teatr Resursa brał udział w wielu przeglądach i festiwalach teatralnych w kraju, zdobywając kilkakrotnie nagrody i wyróżnienia, stad też na wystawie znajdują się także dyplomy i statuetki, potwierdzające jego artystyczne dokonania.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zwiedzania ekspozycji do końca roku.