Dzisiaj przed Wami odkrywamy kolejną kartę z tali Uliczka Tradycji. To na pewno jeszcze nie jest As kier w naszej talii, ale zawsze jakiś As.

W tym roku przygotowaliśmy oddzielny sektor dla naszych Milusińskich, których zapraszamy na Wejście od podwórka czyli gry i zabawy naszych dziadków. Przez atmosferę radomskich podwórek z lat 60. XX w. dzieci poprowadzą animatorzy, a poza tym? jedną z atrakcji sektora będzie występ kuglarza. Spektakl Durak, który pokażemy o godz. 15.00 w niedzielę 12 września, jest interaktywnym połączeniem sztuki ulicznej żonglerki i pantomimy, okraszony dużą dozą humoru. Na scenie wystąpi Durak – postać o wesołym usposobieniu i żywiołowym temperamencie, który przeniesie nas do czasów występów ulicznych artystów. Mamy nadzieję, że występ kuglarza wciągnie do zabawy zarówno małych jak i dużych.

Podczas zbliżającej się Uliczki Tradycji nie zabraknie oczywiście filmowych atrakcji. Wśród nich pierwszy w historii (1902) film fabularny, a tym samym pierwsza produkcja z gatunku science fiction. Opowieść o locie na Księżyc zrealizowana blisko 70 lat przed pierwszym postawieniem stopy przez człowieka na srebrnym globie. Film legendarnego Georgesa Meliesa zobaczymy z muzyką graną na żywo!

W wir lat sześćdziesiątych wciągną nas z kolei w rytmie 33 i 45 obrotów na minutę płyty winylowe. Podczas festynu będzie można skorzystać z przebogatej oferty targowiska winyli i przypomnieć – albo poznać – muzykę z czasów mniej lub bardziej odległych, posłuchać współczesnej na tym pełnym swoistego czaru nośniku.

W tym roku spotykamy się w dniach 11-12 września. Kolejnych informacji dotyczących Uliczki Tradycji szukajcie na Facebooku i Instagramie!