Startujemy z IV sezonem „Retrospotkań”

Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” i portal Radom.Retrospekcja zapraszają na pierwsze po wakacjach, otwierające IV sezon imprezy, „Retrospotkanie”, na którym  zaprezentowane zostaną dwie książki o historii Radomia i regionu, jakie ostatnio się ukazały.

Retrospotkanie 26 „Wspomnienia/ Spółdzielnie”. Wtorek, 8 września 2020 r., Sala Widowiskowa „Resursy Obywatelskiej”, godz. 18.00.

Pierwsza z nich, zatytułowana: Podróże, wycieczki, wyprawy. Radom i okolice 1880–1914 to wybrane przez zasłużonego regionalistę Stanisława Zielińskiego trzy opisy, autorstwa: Stanisława Przyborowskiego, Michała Modzelewskiego i Stanisław Zdzitowieckiego, ukazujące nasze miasto i region przed I wojną światową. Dodatkowym atutem wydawnictwa jest zamieszczony przez Zielińskiego mini słownik zapomnianych obywateli Radomia. To osoby wzmiankowane w publikowanych wspomnieniach, ale obecnie nieznane, np. optyk Józef Soczek czy producent octu Noach Przednówek.
   
Tytuł drugiej z książek brzmi:
Ofiara czy filar? Radomska spółdzielczość w latach 1945–1956 . Jej autorem jest dr Adam Duszyk. Dziś spółdzielnia kojarzy nam się już chyba tylko ze spółdzielnią mieszkaniową i może jeszcze Społem. Kiedyś podobnych instytucji było  znacznie więcej. Miały nie tylko zapewniać miejsce pracy dla swoich członków ale i być miejscem socjalistycznej edukacji.
   
Podczas spotkania nie zabraknie także kolejnej prezentacji z cyklu „TOP-10 Retrospekcji”. Jaką niespodziankę tym razem przygotowali przedstawiciele popularnego portalu? Przekonamy się tradycyjnie w drugi wtorek miesiąca w Resursie. Zapraszamy!

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl