Retrospotkanie 25: „Miasto Kazimierzowskie moich marzeń”

Po długiej, spowodowanej pandemią koronawirusa przerwie, powoli wracamy do „realnej” działalności i zapraszamy do „Resursy” na kolejne, jubileuszowe – bo już 25. Retrospotkanie. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 16 czerwca o godz. 18.

Decyzją radomskiej Rady Miejskiej, zmieniającą status Ośrodka Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska”, filią naszej instytucji kultury ma zostać zrewitalizowana kamienica Deskurów. Skoro „Resursa” wchodzi na (nowy) Rynek – postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się Miastu Kazimierzowskiemu – jako historycznej dzielnicy Radomia, średniowiecznemu miastu lokowanemu w połowie XIV wieku przez ostatniego króla z dynastii Piastów, w której przyjdzie nam działać. Podczas spotkania wysłuchamy kilku wystąpień odnoszących się do Miasta Kazimierzowskiego jako zabytkowej dzielnicy miasta o konkretnym potencjale historycznym, kulturowym i turystycznym oraz wysłuchamy relacji osób tam mieszkających i pracujących. A wszystko okraszone nutą refleksji na temat tego, jak Miasto Kazimierzowskie powinno wyglądać w przyszłości. Czy z marzeń na jego temat poszczególnych gości uda się stworzyć w miarę spójną wizję tej dzielnicy?

Specjalnie na tę okazję „Resursa” przygotowała film pokazujący współczesny wygląd Miasta Kazimierzowskiego, także z lotu ptaka. Nie zabraknie zdjęć z wnętrz odnawianej Kamienicy Deskurów.

Podczas Retrospotkania zaprezentowane zostanie również kolejne „Top-10” Retrospekcji. W czym – według przedstawicieli portalu – tkwi genius loci Miasta Kazimierzowskiego? Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy do Resursy i przypominamy o zachowaniu określonego przepisami reżimu sanitarnego (zajmujemy co drugie miejsce na widowni).

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl