Szanowni Państwo, drodzy radomianie, drodzy uczniowie liceów imienia Kochanowskiego i Konopnickiej, drogi Panie Dyrektorze Dariuszu Żytnicki i, oczywiście, szanowni laureaci, dziękuję, że Państwo przyszli na tę kolejną edycję Radomskiego Festiwalu Filozofii Okna im. Prof. Leszka Kołakowskiego. Bardzo żałuję, że nie być mogę na niej być obecna.

Chciałam przynajmniej z daleka Państwa przywitać, pogratulować Olimpijczykom – Panom Jakubowi Klozie, Mateuszowi Mularczykowi oraz Olgierdowi Turzyńskiemu, a także Panu Antoniemu Jamiołkowskiemu – laureatowi nagrody za esej na temat związany z twórczością Leszka Kołakowskiego. Esej był w tym roku o pewności w poznaniu. (Że pewność jest w Radomiu – to wiemy, ale z poznaniem to sprawa trudniejsza i bardziej wątpliwa. Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać.)

Przypuszczam, że tegoroczna debata nawiąże do tego tematu, o którym mój ojciec dużo napisał. Żałuję, że nie mogę w niej uczestniczyć.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich i dziękuję Resursie Obywatelskiej i jej dyrektorce, Pani Justynie Górskiej-Streicher oraz Pani Justynie Dąbrowskiej za zorganizowanie tego Festiwalu. Dziękuję też Panom Prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu i Dyrektorowi Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Sebastianowi Równemu za współpracę. Bardzo serdecznie dziękuję także Panu Dyrektorowi Dariuszowi Żytnickiemu za jego oddaną pracę i coroczne uczestniczenie w Festiwalu. Życzę owocnej debaty, ciekawych spotkań i spektakli, także tego przygotowanego przez uczniów liceum im. Marii Konopnickiej.

Mam nadzieję, że spotkamy się w następnym roku, na kolejnej edycji Festiwalu.

Agnieszka Kołakowska