W ramach miejskich obchodów 45. rocznicy Radomskiego Czerwca?76 serdecznie zapraszamy do udziału w sobotnich wydarzeniach organizowanych przez ?Resursę Obywatelską? na Fontannach przy ul. Żeromskiego.

Spotkanie z bohaterami Czerwca?76, godz. 20.00

Otwarte spotkanie z uczestnikami legendarnego radomskiego zrywu będzie nie tylko okazją do wysłuchania opowieści świadków historii, ale też da radomianom możliwość bezpośredniej rozmowy (stawiania pytań) osobom, na których życiu udział w robotniczym proteście wywarł znaczący wpływ, a czasami ? wieloletnie piętno. Rozmowę poprowadzi znany radomski historyk Przemysław Bednarczyk.

?Pieśni Solidarności? w wykonaniu formacji ?Sonanto?, godz. 21.00

Plenerowy koncert znanego warszawskiego zespołu to opowieść o ?Solidarności? ? jej początkach, codziennym opozycyjnym życiu, dramacie Stanu Wojennego oraz ostatecznym zwycięstwie w walce z reżimem. W programie – pieśni związane z tym wielkim ruchem społecznym, także te, które po latach stały się symbolami ?Solidarności? i tego okresu historii Polski. Stołeczni artyści przypomną między innymi twórczość najbardziej znanych bardów ruchu ? Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Macieja Pietrzyka czy Jana Pietrzaka.

Warto dodać, że z okazji rocznicy obchodów Czerwca’76 zespół ?Sonanto? opublikuje w Internecie kolejny utwór z pierwszego albumu. Premiera klipu ?Obława I? w piątek 25 czerwca o godz. 12.00 na YouTube.