W dniach 3 -4 czerwca 2023 r. odbędzie się XII edycja Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji w Radomiu. Impreza znana mieszkańcom od lat przyciąga tłumy na radomski deptak, oferując niecodzienne występy artystów z całego świata.

Festiwal to jedyna okazja, by podziwiać legendarne pokazy największych gwiazd sztuki ulicznej. Dzięki otwartej formule dostosowanej do odbiorców w każdym wieku, gwarantuje niezwykłą zabawę oraz niezapomniane wrażenia. Podczas jednego weekendu Radom zamienia się w stolicę sztuki ulicznej, podczas, której występują uzdolnieni kuglarze, iluzjoniści, żonglerzy, połykacze ognia, akrobaci i wiele innych niezwykłych postaci.

Poza standardowymi pokazami artystycznymi, w tym roku zagwarantujemy także poniższe wydarzenia towarzyszące:

  1. Pokazy Highline

Tegoroczna nowością będą pokazy higline, czyli pokazy chodzenia po linie, zamieszczonej pomiędzy budynkami przy ul. Żeromskiego. Artyści wykorzystując linę, będę prezentowali akrobacje przemieszczając się nad głowami przechodniów. Linoskoczkowie zadbają o wypełnienie podniebnej przestrzeni, przyciągając uwagę prezentowanymi trickami oraz balansowaniem na wysokości ponad 15 metrów.

Miejsce: Żeromskiego 43j
Termin: 3-4 czerwca, 16:00 – 21.00

  1. II Ogólnopolski Turniej Magików

Odbędzie się na terenie Parku Kościuszki w Muszli Koncertowej, a uczestnicy pojawią się z całej Polski. Publiczność będzie miała okazję wytypować zwycięzcę poprzez oddanie głosu na swojego faworyta przez wirtualny portal do głosowania za pomocą swoich smartfonów. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 2000 zł oraz będzie mógł zaprezentować ponownie swoje umiejętności w niedzielę na głównej scenie festiwalowej.. Motyw competition między performerami uatrakcyjni nie tylko występy, ale także pozwoli uczestniczyć publiczności w konkursie i wpływać na jego wynik. Artyści biorący udział będą mieli możliwość występu w międzyczasie na deptaku, rotacyjnie prezentując swoje pokazy.

Miejsce: Muszla Koncertowa w Parku Kościuszki
Termin: Sobota, 3 czerwca, czas trwania 17:00 – 21:00

Szczegółowy harmonogram wydarzenia zostanie udostępniony na wydarzeniu na portalu Facebook, Instagramie oraz na stronie www.visitradom.pl.

Ramowe godziny trwania imprezy:

Sobota – 03.06.2022
17:00 – 21:30

Niedziela – 04.06.2022 r.
16:00 – 21:30

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Radom.