KDF Czerwiec: "I była miłość w getcie"

Po długiej przerwie zapraszamy kinomanów skupionych wokół naszego Klubu Dobrego Filmu na ostatni (wyjątkowy) seans przedwakacyjny. Po raz pierwszy w Radomiu obejrzymy fabularyzowany dokument Jolanty Dylewskiej „Marek Edelman... i była miłość w Getcie” (Polska/Niemcy 2019, 80 min.). Cena biletu 10 PLN. Uwaga: karnety KDF przez trzy miesiące przerwy nie straciły ważności.

24 czerwca (środa), godz. 18.00, Sala Widowiskowa „Resursy Obywatelskiej”

Z opisu festiwalowego:
    
Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość"? Dlaczego nikogo to nie interesuje?" – mówił na krótko przed śmiercią w 2009 roku Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. Odpowiada on na to pytanie w długo oczekiwanym i głośnym jeszcze przed premierą filmie "Marek Edelman... i była miłość w Getcie", przy którego scenariuszu współpracowała Agnieszka Holland, a Andrzej Wajda współreżyserował fabularyzowane sceny filmu. Jak się okazuje, w piekle getta mogło istnieć dobro i piękno. I miłość – także ta przepełniona erotyką. To ona okazała się największą wartością, większą nawet niż życie.
    
Lokacje: Scenę "Matka" nakręcono na byłym terenie Umschlagplatzu w budynku, do którego przeniesiono Szpital Dziecięcy Bersohnów i Baumanów. Sceny "Tosia. Skromna miłość" i "Dziecko" nakręcono w budynku Szpitala Dziecięcego Bersohnów i Baumanów. Scenę "Więcej niż miłość" nakręcono na ulicy Dzielnej, w miejscu gdzie stał dom, w którym mieszkał w getcie Marek Edelman. Sceny plenerowe i przejazdu rykszy nakręcono na terenie byłego getta i Umschlagplatzu. Wszystkie sceny dokumentalne nakręcono na terenie byłego getta.


CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl