Goście Teatru „Resursa” to nowy cykl teatralny, podczas którego będziemy co miesiąc prezentować zespoły teatru amatorskiego, offowego z Polski. Pierwszym gościem będzie Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. Na spektakl pt. „Disco mori” zapraszamy już 1 kwietnia o godz. 19.00.

Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. została powołana do życia w kwietniu 2011 roku przez Piotra Kumora w trakcie trwania Tyskich Spotkań Teatralnych. Skład grupy to zgrany zespół zainteresowany tworzeniem, w każdym tego słowa znaczeniu.

Spektakl „Disco mori” to próba zadania niewygodnych pytań, o to czy prawda jest nam potrzebna do szczęścia. Teatr T.C.R. penetruje ciemne zakamarki ulicy rzeczywistości, by tym razem dotrzeć do wyśmiewanego w kręgach kultury wysokiej świata muzyki disco polo, który coraz śmielej rozpycha się w naszej rzeczywistości. Prosta radość, muzyki chodnikowej” zderzona jest z dramatem głównego bohatera – bożyszcza tłumów – Jarco Polo, postawionego przed ścianą drastycznych wyborów, z których każdy gorszy jest od następnego.

Bilety na spektakl kosztują 10 zł. Wejściówki tradycyjnie dostępne są w kasie Resursy Obywatelskiej oraz online TUTAJ.