Dobiega końca prezentowana w Kamienicy Deskurów wystawa „Beksiński w Radomiu”. W piątek, 2 czerwca, zaprosimy na działania finisażowe wokół ekspozycji. Będzie można zobaczyć rzadko prezentowany dokument ukazujący codzienne życie rodziny Beksińskich oraz usłyszeć fragmenty ostatniej audycji Tomka Beksińskiego z cyklu „Trójka pod Księżycem”.

2 czerwca, godz. 18.00 – Sala kameralna Resursy Obywatelskiej

Dzięki uprzejmości Fundacji Beksiński w Resursie będzie można zobaczyć unikatowy dokument „Z wnętrza. Prolog”. Film powstał dzięki materiałom archiwalnym Muzeum Historycznego w Sanoku. Z ponad 60 godzin nagrań stworzono 45-minutowy fabularyzowany dokument. Zdzisław Beksiński nagrywał głównie żonę i syna oraz gości odwiedzających jego mieszkanie na warszawskim Mokotowie. Dokument pokazuje świat widziany oczami artysty.

Szykujemy kameralny pokaz, w związku z tym liczba miejsc jest mocno ograniczona. Bilety w cenie 10 zł dostępne są online TUTAJ oraz w kasie Resursy.


2 czerwca, godz. 19.00 – Kamienica Deskurów

Również 2 czerwca po raz ostatni już zaprosimy na specjalne zwiedzanie wystawy „Beksiński w Radomiu” z towarzyszeniem fragmentów audycji Tomka Beksińskiego.

Słynny dziennikarz muzyczny, a prywatnie syn słynnego malarza – Tomek Beksiński zmarł tragicznie w 1999 roku. Krótko przed śmiercią poprowadził na antenie radiowej Trójki ostatnią audycję w ramach „Trójki pod Księżycem”.

– Wskazówki nieubłaganie odmierzają czas. Do umownego końca stulecia i tysiąclecia pozostały niespełna trzy tygodnie. Czy zdają sobie Państwo sprawę z tego, że spotykamy się po raz ostatni w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego stulecia? I w ogóle może to być nasze ostatnie spotkanie, nie wiadomo, co się wydarzy… – mówił Tomasz Beksiński.

Dzięki uprzejmości Polskiego Radia, 2 czerwca podczas specjalnego zwiedzania wystawy Zdzisława Beksińskiego, będzie można wysłuchać fragmentów tej audycji. Muzyczne akcenty wybrane przez Tomasza Beksińskiego będą wybrzmiewać w Kamienicy Deskurów, korespondując z prezentowanymi przez Resursę dziełami.

Wstęp: w cenie biletu na wystawę. Wejściówki dostępne wyłącznie na miejscu w Kamienicy Deskurów bezpośrednio przed wydarzeniem. Uwaga, fragmenty audycji potrwają ok. 50 minut.

Producentem fonogramów jest POLSKIE RADIO.