Anioły w Galerii

23 stycznia (czwartek) 2020 r. o godz. 18.00 Galeria "Resursa" zaprasza na otwarcie wystawy asamblaży Marty Sokół pt. "Trzepot czasu".

Autorka urodziła się w Iłży. Z wykształcenia jest magistrem geografii. Od lat fascynuje ją kultura wsi, ze swoją tradycją, obyczajami i architekturą. Z tych zainteresowań zrodziła się między innymi pasja robienia aniołów. Jej prace powstają ze starego drewna, którego nierówności, wklęśnięcia i ubytki opowiadają historie z przeszłości. Drewniane elementy znalezione na wsi artystka łączy z elementami złomowanego metalu, nadając swoim pracom wyjątkowy rustykalny charakter.
  
Twórczyni mieszka w domu w otulinie Puszczy Kozienickiej, gdzie w 2013 roku otworzyła swoją autorską Galerię
"Pod Aniołem".
 
Prace artystki gościły na kilkunastu wystawach, między innymi na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Mięćmierzu, w Teatrze Kamienica w Warszawie i Piwnicy Pod Baranami w Krakowie. Podczas radomskiego festiwalu Kameralne Lato anioł jej autorstwa zdobył tytuł nagrody publiczności. Od kilku lat współpracuje z fundacją Ronalda McDonalda z siedzibą w Krakowie, swoje prace oddaje na wszelkiego rodzaju aukcje charytatywne, pomagając w ten sposób chorym dzieciom.

Wystawa będzie czynna do 23 lutego.

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl