Odkrywamy karty przed jedną z naszych sztandarowych imprez. W tym roku Anima Urbis odbędzie się w wyjątkową noc – Noc Muzeów (13 maja). Nieprzypadkowo.

Tegoroczny spacer w poszukiwaniu duszy miasta będzie okazją do prezentacji idei i projektu Parku Kulturowego „Stary Radom”, który – mamy nadzieję – już wkrótce stanowić będzie ciekawe wzbogacenie kulturalnej i muzealnej mapy Radomia. Kto zatem tę wyjątkową noc zechce spędzić w plenerze, wśród wyjątkowych walorów przyrodniczych doliny Mlecznej, omijając zatłoczoną przestrzeń muzealnych gmachów – z pewnością skorzysta z naszej propozycji.

Na uczestników nocnego spaceru czekać będzie wiele atrakcji, które pozwolą przenieść się do czasów wczesnopiastowskich, czyli do korzeni naszego miasta i poczuć słowiańskiego ducha naszych przodków. Nie zabraknie akcentów muzycznych w postaci bębnowych rytmów, postaci ze słowiańskiej mitologii, pochodni, ówczesnych wojów – słowem czegoś na podbudowanie ciała i ducha.

UWAGA! ANIMA URBIS TO NASZA PROPOZYCJA NA NOC MUZEÓW. W DNIU 13 MAJA WYSTAWY W MUZEUM HISTORII NAJNOWSZEJ RADOMIA CZNNE DO GODZ. 19.00. OSTATNIE WEJŚCIE ZWIEDZAJĄCYCH O GODZ. 18.00.

Ramowy scenariusz:

Przystanek 1 – „Idealna dolina”
godz. 21.00 – parking przy ul. Dębowej, na tyłach cmentarza

Przystanek 2 – „Świat słowiańskich bóstw”
godz. 21.30 – ulica Jaworowa

Przystanek 3 – „Straszny dworek”
godz. 22.00 – budynek przy ul. Piotrówka 19

Przystanek 4 – „W kolebce Radomia”
godz. 22.30 – Grodzisko Piotrówka


Partnerami wydarzenia są:
Zielona Akcja
Piekarnia Fogiel&Fogiel

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:
Radio Radom
Radio Plus Radom
Radio Rekord
Telewizja Dami
Portal „Cozadzień.pl”
Tygodnik „7 DNI”


 
 
BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO. OBSERWUJ NASZĄ STRONĘ: