Aktualności

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<

Wirtuoz gitary elektrycznej z big bandem „Mundana”

Big band, gitarowe improwizacje, nie tylko rockowe dźwięki i niebanalne wokale. Tak stylową mieszankę będzie można wysłuchać w Radomiu podczas koncertu wyjątkowo zdolnego gitarzysty Michała Trzpioły z big bandem „Mundana”. Koncert odbędzie się we wtorek, 2 grudnia o godz. 18.00 w Resursie Obywatelskiej. Wstęp wolny.

Organizatorami koncertu są: big band „Mundana”, OKiSz „Resursa Obywatelska” oraz MOK „Amfiteatr”.   WIĘCEJ >>>

"Wspomniena z Miasta R" - spektakl Teatru RESURSA

14 listopada o godz. 18.30 zapraszamy na spektakl „Wspomnienia z Miasta R.” Jest to ostatnia, 7 premiera Teatru Resursa.
Spektakl był prezentowany podczas VII Uliczki Tradycji we wrześniu br.
Scenariusz napisał Robert Stępniewski na podstawie opowiadań Marcina Kępy (w tym roku otrzymał Radomską Nagrodę Kulturalną), Bernarda Gotfryda (fotograf i autor opowiadań, za które otrzymał Radomską Nagrodę Literacką) oraz Grzegorza Bartosa (radomskiego pisarza i dramaturga).
W spektaklu przenosimy się do przedwojennego Radomia.
Marcin Kępa opisuje hipotetyczne spotkanie autorskie młodego Witolda Gombrowicza w Resursie Obywatelskiej.
Bernard Gotfryd wraca wspomnieniami do świata społeczności żydowskiej, który został zniszczony w czasie II wojny światowej.
Grzegorz Bartos stara się pokazać relacje osób, które przeżyły Holocaust i ich rodzin do miejsc, gdzie niegdyś żyli.
W przedstawieniu bierze udział cały 18-osobowy zespół Teatru Resursa.
Zapraszamy na ten wyjątkowy spacer po Radomiu.

Finał RMD 2014 z ARMIĄ - wyniki, galeria zdjęć

Grupa MINDSEDGE z Góry Kalwarii została laureatem tegorocznego Radom Music Drive - zadecydowało Jury, czyli zespół Armia. Finał połączony z koncertem Jurorów odbył się 7 listopada. Zespół otrzymał pamiątkową statuetkę oraz 1500 złotych - Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia. Armia przyznała równiez wyróżnienie Michałowi Stępniowi - gitarzyście zespołu RAINCOAT.  Nagroda Publiczności - 600 złotych, ufundowana przez Stowarzyszenie Kocham Radom (Jakub Kluziński i Damian Maciąg), trafiła w ręce grupy FREE THE FIRE z Radomia. Publiczność oceniła również wysoko zespół Hipnorytmia - do nagrody zabrakło kilku głosów.  Gratulujemy. Galerię zdjęć z Finału znajdziecie TUTAJ >>>

3. Urodziny Teatru "RESURSA"

17 października  Teatr Resursa hucznie obchodził trzecią rocznicę powstania.
Z tej okazji Robert Stępniewski, opiekun grupy, wraz z aktorami przygotowali specjalny wieczór urodzinowy pt. „Autor! Autor! Autor!”
Dla gości imprezy przygotowano szereg atrakcji m.in. spektakl składający się z fragmentów dotychczasowych premier, recital młodej wokalistki Joanny Pawliny oraz spotkania z autorami, których teksty aktorzy wykorzystali w przedstawieniach.
Nie zabrakło urodzinowego tortu oraz lampki szampana.

WIĘCEJ >>>

Wielki Test Wiedzy o Radomiu - Sprawdź swoją wiedzę.

Drużyna reprezentująca Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zwyciężyła w I Wielkim Teście Wiedzy o Radomiu. Wystartowało 27 zespołów. Największą wiedzą wykazali się panowie: Andrzej Leżoń, Marek Słupek i Piotr Rogólski. Nagrodę - sprzęt komputerowy ufundowany przez Galerię Słoneczną przekazali dla Szkoły Polskiej w Zujunach koło Wilna.   WIĘCEJ >>>

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl