Aktualności

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<

"Trojanki" Teatru Resursa

23 stycznia o godz. 17 Teatr Resursa zaprezentował „Trojanki” Eurypidesa (w adaptacji J.P. Sartre’a) w reżyserii Roberta Stępniewskiego

więcej  >>>>>

Galerie zdjęć udostępnił Krzysztof Zdanowicz >>>> 

Recenzja spektalu Barbary Koś  >>>>

 

W Resursie... Niezwykły projekt - KOSMOS

Czas, przestrzeń, ruch, energia i odpowiedzi na wszystkie filozoficzne pytania. Znajdziesz to w teledysku "Kosmos", który powstał na scenie i w studiu filmowym Resursy. Mieszanka stylów, nieziemska choreografia i image to wysiłek dziewczyn, ćwiczących w różnych radomskich szkołach tańca. Razem z dwoma kosmicznymi chłopakami stworzyli Radomski Kolektyw pod wodzą Sylwii Żołądkiewicz. Realizacją telewizyjną kierował Jakub Mitek. Oboje pracują w Resursie.

 

Mundana w Resursie

Koncert z cyklu "Radomscy muzycy z Big-Bandem Mundana” odbył się w poniedziałek 11 stycznia o godz. 19:00 w Resursie Obywatelskiej.

 więcej >>

 

Za nami Finał...

 

Za nami Finał XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Staropolskie Kolędowanie"- Radom 2015

Gratulujemy Laureatom !

 Galeria zdjęć z finału >>>>>>

 Protokół obrad jury i lista finalistów >>>>>> 

Wigilia w Radomiu (1940)

Resursa Obywatelska w Radomiu przygotowuje nowy fabularyzowany dokument poświęcony niezwykłej postaci słynnego radomskiego lekarza Zacheusza Pawlaka (1922-1991), harcerza, żołnierza Armii Krajowej, więźnia obozu zagłady na Majdanku, wielkiego społecznika, autora głośnej, wstrząsającej książki wspomnieniowej „Przeżyłem”. Film opowie o wybranych epizodach z życia bohatera, m. in. o dobrowolnym zgłoszeniu się na gestapo celem ratowania swoich braci, o traumie Majdanka, a także o powojennej działalności doktora i o klątwie ciążącej na całej jego rodzinie.

Dziękujemy Panu Pawłowi Koziełowi za udział i pomoc w realizacji trailera oraz Łukaszowi Wykrocie za wypożyczenie roweru. W roli Zacheusza Pawlaka wystąpił Dawid Maksymilian Jarosz.

RESURSA OFICJALNIE PO REMONCIE

W czwartek, 26 listopada, o godz. 11.00 zaprosiliśmy radomskie media na konferencję prasową z udziałem Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, wiceprezydentów Karola Semika i Konrada Frysztaka,

radnej Rady Miejskiej Magdaleny Lasoty (komisja kultury), dyrektora Wydziału Kultury UM Sebastiana Równego oraz dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” Grażyny Schabowskiej.  Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału filmowego.

 

Galeria zdjęć >>>>

 

97. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się 10 i 11 listopada.

Szczegółowy program znajdą Państwo TUTAJ

Galeria zdjęć >>>>     

 

 

Resursa i rewitalizacja

Grupa Wokalna Resursa zaprezentowała się w niedzielę 8  listopada podczas festynu na radomskim Rynku. Głównym celem imprezy było zachęcenie mieszkańców miasta do wypowiedzenia się na temat przyszłości Miasta Kazimierzowskiego, dla którego szykowany jest właśnie program rewitalizacji. Więcej na ten temat, o ankietach poprzedzających przygotowanie wniosku , na stronie www.radom.pl.  >>>fotoreportaż  

 

O "Resursie" w XIX wieku...

29 października (czwartek) o godz. 18.00, w Księgarni Literackiej im. W. Gombrowicza przy ul. Żeromskiego 83, w Radomiu, odbyła się promocja książki autorstwa Izabeli Krasińskiej

pt.: "Życie kulturalne w miastach i miasteczkach Guberni Radomskiej w latach 1864 – 1914".

 

więcej informacji >>>>

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl