Aktualności

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<

Nagroda im. Św. Kazimierza A.D. 2016 dla Marcina Kępy

Marcin Kępa został laureatem tegorocznej edycji Nagrody im. Św. Kazimierza, przyznawanej za wybitne dokonania w dziedzinie popularyzacji historii i tradycji Radomia oraz dziedzictwa kulturowego naszego miasta.  więcej >>>

 

Muzyczne Kaziki 2016 - zwyciężył Pod sufitem Dżungla..

Zespół Pod sufitem Dżungla został laureatem tegorocznego konkursu "Muzyczne Kaziki"  i otrzymał Radomską Nagrodę Muzyczną.

 

 więcej -  o laureacie i rejestracje tv finalistów >>>

 

Kaziki 2016 - program uroczystości i imprez

Ks. bp Henryk Tomasik - Ordynariusz Diecezji Radomskiej, Radosław Witkowski - Prezydent Miasta Radomia, Dariusz Wójcik - Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu, prof. Zbigniew Łukasik - Rektor Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego w Radomiu oraz OKiSz "Resursa Obywatelska" zapraszają na Kaziki 2016 - Obchody Święta Patrona Miasta.

Szczegółowy program znajdą Państwo  >>tutaj<< oraz na plakacie obok. Zapraszamy !

 

Fabrica ecclesiae

W czwartek, 3 marca o godz. 18,00 zapraszamy do Resursy na promocję książki dr. Szczepana Kowalika „Fabrica ecclesiae. Żywot i sprawy radomskiego proboszcza ks. Piotra Górskiego” i spotkanie z autorem.

Książka ta to nie tylko biografia proboszcza i odnowiciela radomskiej Fary, ale także ciekawa opowieść o historii miasta z przełomu XIX i XX wieku.   więcej >>>

 

„Bitwa na taniec”

27 lutego - sobota,  w godz.  10.00 - 18.00, w OKiSz „Resursa Obywatelska” odbędzie się turniej taneczny 26-600 FUN(K) („Bitwa na taniec”)

Organizatorem jest STUDIO - Jakub Lucedarski. Impreza bezpłatna. Zapraszamy.

 

"Historia cię szuka"

 18 lutego o godz. 18.00, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Historia cię szuka", poświęcone tym razem księdzu Józefowi Rokosznemu.

więcej >>>>

Teatralna zima

 Pod znakiem teatru upłynął w ośrodku także początek lutego.  >>>>

FERIE W "RESURSIE"

 W czasie ferii na pewno znajdziesz u nas coś ciekawego dla siebie. Taniec, śpiew, aerobik, próby zespołów.... - czytaj KIEDY>>> i zaglądaj do nas!

 

Jan Długosz...A kto to taki ?

29 stycznia, godz. 18 -„Jan Długosz a kto to taki?” - premiera Teatru Poszukiwań, reż. Włodzimierz Mancewicz.

więcej >>>>                   galeria zdjęć >>>>

Recenzja spektalu red. Barbary Koś  >>>>

 

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl