Aktualności

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<

Seanse specjalne

KLUB DOBREGO FILMU W „RESURSIE”  zaprasza na seanse specjalne.

„Bernadetta.Cud w Lourdes” reż. Jean Sagols.

7 kwietnia (czwartek), godz. 18.00

8 kwietnia (piątek), godz. 19.00

zwiastun filmu >>>

 

Promocja książki „Zabytkowe parki Radomia”

Radomskie Towarzystwo Naukowe oraz Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” zaprosili na promocję książki „Zabytkowe parki Radomia” i spotkanie z Autorami.

Wydarzenie to, zorganizowane w ramach cyklu „Historia cię szuka”, przybliża historię i współczesność trzech zabykowych radomskich parków: Starego Ogrodu, Parku Kościuszki i Leśniczówki.

Promocja odbyła się w czwartek, 14 kwietnia 2016 r. o godz. 17,00 na Sali Kameralnej w siedzibie Resursy. Egzemplarze wydawnictwa są bezpłatne.

więcej >>>

Międzynarodowy Dzień Teatru w Resursie

31.marca o godz. 18:00, w ramach Obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru - Dotknij Teatru, Resursa zaprasza na monodram „…jutro zaczniemy wszystko od nowa…” w wyk. Hanny Zembrzyckiej, czytanie komedii „Tego nie ma w tekście” Sebastiana Równego przez aktorów Teatru Resursa oraz spotkanie autorskie z Sebastianem Równym.  więcej informacji >>>

 

"Historia Centralnego Okręgu Przemysłowego"

Instytut Technologii Eksploatacji – PIB w Radomiu oraz Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" zorganizowali promocję książki prof. dr. hab. Mariana Marka Drozdowskiego "Historia Centralnego Okręgu Przemysłowego" i spotkanie z Autorem. Podczas spotkania miał miejsce także panel dyskusyjny "Wczoraj, dziś i jutro polskiego przemysłu".  

Spotkanie odbyło się we wtorek, 12 kwietnia 2016 r. o godz. 17,00 na Sali Kameralnej w siedzibie Resursy.

więcej >>>

"Trojanki" Teatru Resursa - spektakl odwołany

Planowany 12 kwietnia o godz. 12.00, spektakl „Trojanki” Eurypidesa (w adaptacji J.P. Sartre’a) z przyczyn od nas niezależnych odwołany.  

 

1050. rocznica Chrztu Polski

Pod honorowym patronatem: 

Biskupa Ordynariusza Diecezji Radomskiej oraz Prezydenta Miasta Radomia 

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska", Zespół do Badań Dziejów Radomia oraz Gmina Miasta Radomia zorganizowali obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski.

W ten sposób Radom włącza się w świętowanie i upamiętnienie jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Państwa Polskiego.

więcej >>> 

Gra miejska "Baptismum monumentis"

W związku z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski "Resursa Obywatelska" przygotowała dla mieszkańców Radomia – szczególnie młodzieży – grę miejską, która w ciekawy sposób przybliża tematykę wielowiekowego, chrześcijańskiego dziedzictwa naszego miasta.

Start gry w środę, 6 kwietnia, o godzinie 12,00 w "Resursie Obywatelskiej". 

więcej >>> 

"Imieniny Krystyny"

Hucznie i w szampańskich nastrojach świętowaliśmy w Resursie "Imieniny Krystyny".

Więcej informacji i relacja TV  >>tutaj<<


III Wielki Test Wiedzy o Radomiu rozstrzygnięty ! - Sprawdź swoją wiedzę.

 6 marca odbył się III Wielki Test Wiedzy o Radomiu.

 

Drużyna Radia Dla Ciebie Radom, w składzie: Karolina Sierka, Aneta Pieńkowska i Barbara Bednarz, triumfowała w tegorocznej, trzeciej już edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu. 

Nagrodę - żaluzje okienne dla Szkoły Polskiej w Miednikach Królewskich w okręgu wileńskim -  ufundowała Galeria Słoneczna. pytania, odpowiedzi, rejestracja filmowa oraz więcej informacji > tutaj

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl