Aktualności

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<

Radom Music Drive - koncert bonusowy

20 czerwca - poniedziałek, godz.18.00, bonusowy koncert turniejowy "Radom Music Drive" edycja 2016. Wystąpią: zespół "Neich" i jego goście. Zapraszamy.
więcej >>>

 

Anima Urbis – Dusza Miasta

18/19 czerwca, sobota/niedziela, już po raz szósty zapraszamy do poszukiwanie magicznych, ciekawych i inspirujących miejsc w przestrzeni miejskiej, miejsc związanych z historią Radomia.

W tym roku, ze względu na 40. rocznicę Radomskiego Czerwca’76 chcemy przybliżyć klimat tamtych lat.  ZAPRASZAMY!!!   Program >>>

 

”W rytmie Hip Hopu"

14 czerwca, o godz.17.00 odbył się w Resursie program pokazów tanecznych

"W rytmie Hip Hopu" poprowadzonej w formie zabawy będącej podsumowaniem pracy grup tanecznych przed wakacjami. Na scenie w prezentacjach wystąpiło ponad 150 młodych wykonawców i było to coś wyjątkowego dla licznej widowni.

Laureat nagrody Grammy, wszechstronny pianista i kompozytor w Resursie

5 czerwca (niedziela) o godz. 18.00, odbył się wyjątkowy koncert Włodka Pawlika i Marka Bałaty.

Dziękujemy wszystkim, którzy licznie przybyli na to wydarzenie muzyczne kończące VIII Radomski Festiwal Filozofii "Okna" imienia prof. Leszka Kołakowskiego.

Recenzja red. Barbary Koś  >>>>

 

„Przyroda” – VIII Ogólnopolskie Biennale – rozstrzygnięcie konkursu i otwarcie wystawy plastyczno - fotograficznej

W sobotę, tj. 11 czerwca 2016 r. o godz. 12.00 Galeria „Resursa” wraz z Młodzieżowym Domem Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu zaprosili na rozstrzygnięcie VIII Ogólnopolskiego Biennale Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży „Przyroda”. Zwyczajowo już zachęcamy do obejrzenia realizacji, które wyłonione zostały w konkursie, cieszącym się w Polsce od lat coraz większym powodzeniem. Świadczy o tym rosnąca ilość przesyłanych prac, liczba autorów i placówek oraz instytucji kultury, kształcąca twórców. Zadziwiają wzruszającymi rozwiązaniami tematycznymi i kunsztem wykonania. Wszystkie opiewają naturalne piękno naszego kraju, które to młodzi artyści starali się podpatrzeć, uchwycić i nam je przekazać.

Głównym organizatorem biennale jest od lat MDK, a pomysłodawcą imprezy i kuratorem art. plastyk Jan Andrzej Jasiński. Aranżując i realizując, wzorem lat ubiegłych, tę ciepłą w klimatach i interesującą w formie i technikach wystawę, Galeria „Resursa” zaprasza do siebie.   więcej na fotografii >>>

Wystawa czynna będzie do 30 sierpnia br. 

Nagroda dla Teatru RESURSA za "Łysą Spiewaczkę"

Teatr Resursa wystąpił, w jednym z najciekawszych festiwali teatralnych, w Ogólnopolskim Festiwalu Konstelacje Teatralne w Szamocinie i otrzymał

II nagrodę  za spektakl "Łysa Śpiewaczka" w reż. Marcina Fortuny.  Gratulujemy !! 

VIII Radomski Festiwal Filozofii "Okna" imienia prof. Leszka Kołakowskiego.

Po raz ósmy odbyły się  niezwykłe spotkania z filozofią. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili sie do sukcesu VIII Radomskiego Festiwalu Filozofii OKNA im. prof. Leszka Kołakowskiego. Szczególne podziękowania dla naszych sponsorów, partnerów, współpracowników, przyjaciół, sympatyków, uczestników spotkań i debaty. 

Gra miejska "Radomskimi śladami Leszka Kołakowskiego"

Po raz pierwszy podczas Festiwalu Filozofii "Okna" im. prof. Leszka Kołakowskiego "Resursa Obywatelska" przygotowała dla mieszkańców miasta (szczególnie młodzieży) grę miejską. Zainteresowanych prosimy o kontakt z nami i zapraszamy do wspólnej zabawy w piątek 3 czerwca o godz. 12,00.

Zaczynamy w Resursie.   więcej >>>

Dni Dziecka w Resursie

Co tam jeden Dzień Dziecka. My mamy aż dwa!!. Już 31 maja tłumy młodych szturmowały nasz ośrodek. Wszyscy chcieli poznać fascynujące przygody „Koziołka Matołka”. Spektakl przygotowali aktorzy Teatru Resursa pod wodzą Roberta Stępniewskiego. 

O poszukiwaniu Pacanowa, gdzie kozy kują i innych peregrynacjach dzielnego Koziołka, nie mniej dzielni aktorzy Teatru Resursa, opowiedzieli we wtorek aż trzy razy dla 750 dzieciaków!!!  jak było, więcej na zdjęciach >>>

1 czerwca ciąg dalszy Dnia Dziecka z Resursą. O godz. 12, w ramach VIII Festiwalu Filozofii „Okna” zapraszamy na taras Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Rynek 11.

Tam aktorzy młodzieżowego Teatru Poszukiwań z Resursy zaprezentują bajkę „Ośmiornica”.

Bajkę rozpoczął kiedyś pisać prof. Leszek Kołakowski, a w zeszłym roku kończyli radomscy uczniowie. Najlepsze okazało się zakończenie zaproponowane przez Paulinę Krajewską.

Bajkę prof. Kołakowskiego i Pauliny wydało Radomskie Towarzystwo Naukowe i 1 czerwca odbędzie się prezentacja tej niezwykłej książeczki. Zapraszamy! 

P.S. dla dorosłych

Po tym prawdziwym maratonie z „Koziołkiem Matołkiem” aktorzy Teatru Resursa, po krótkim odpoczynku, ruszają w sobotę do Wielkopolski, do Szamocin. Tam na festiwalu Akcje-Konstelacje będą mieli do czynienia z innym sympatycznym zwierzątkiem – nosorożcem - bo zaprezentują „Łysą Śpiewaczkę”. Powodzenia!

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl