Aktualności

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<

Świąteczne klimaty w Galerii

14 grudnia br. w  środę, o godz. 12.00, Galeria „Resursa” zaprasza na otwarcie świątecznej wystawy uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niewidomym i Niedowidzącym „Nadzieja”

w Radomiu.

Prezentowana grudniowa ekspozycja wpisuje się tematycznie w ciepły, magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ukazują dorobek artystyczny uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z okresu kilku ostatnich miesięcy, przygotowany celowo na tę ekspozycję.   więcej informacji i galeria zdjęć >>>

Wystawa czynna do 8 stycznia 2017 r.

 

Fotografie do spektaklu

Podczas piątego już jubileuszu teatru ”Resursa” tj.  10 grudnia 2016 r., który przebiegał pod nazwą „Do pięciu razy sztuka” otworzyliśmy wystawę fotografii Doroty Wólczyńskiej do spektaklu „Kochanie, jutro zaczniemy od nowa”. Spektakl ten wprawdzie jeszcze nie powstał, ale znany jest i również fragmentarycznie czytany scenariusz. Mamy zatem nadzieję, że wkrótce doczekamy się także i premiery.

Wystawa czynna będzie do 10 stycznia 2017 r.

więcej >>>  

„Jesienne zadumy” w fotografii Barbary Polakowskiej

Galeria „Resursa” zaprasza w najbliższy czwartek, 17 listopada o godz.18.00, na otwarcie wystawy fotografii Barbary Polakowskiej pt. „Jesienne zadumy”. Autorka jest fotografem, członkiem rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie oraz Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawa czynna będzie do 12 grudnia. więcej >>>
 

„Z klucza” – wystawa artystów radomskich dla Mieczysława Szewczuka

Benefis Mieczysława Szewczuka już za nami, ale wciąż czynna jest w Galerii „Resursa” wystawa, niezwykle interesująca, która rozpoczynała ten jubileuszowy wieczór o dość nietypowym tytule „Z klucza”. 

Wystawa czynna będzie do 8 grudnia br.    Zapraszamy.   więcej >>>

 

 

Benefis Mieczysława Szewczuka

10 listopada, o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" odbył się benefis Mieczysława Szewczuka "ŻYĆ SZTUKĄ, CZYLI 65 LAT MINĘŁO". W programie benefisu m. in. wernisaż wystawy radomskich artystów "Z klucza...", muzyka, teatr, poezja i... niespodzianki od Przyjaciół. więcej >>>

"Pamięci radomian..."

8 listopada 2016 r. (wtorek), godz. 16.00 w Sali Kameralnej „Resursy Obywatelskiej” odbyło się spotkanie "Pamięci radomian..." podczas którego wykłady wygłosili:

prof. Dariusz Kupisz -"Cmentarze Radomia w czasach staropolskich" i

prof. Jacek Tomczyk -"Radomianie w XI–XIX wieku, czyli czego dowiadujemy się  z badań antropologicznych na Piotrówce”.

 więcej informacji >>>

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl