Aktualności

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<

Retrospotkanie: Urbanistyka Radomia II połowy XX wieku

 

13 października (wtorek) o godz. 18.00, Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" wraz ze społecznością skupioną wokół facebookowego profilu "Radom. Retrospekcja", zapraszają na 27 Retrospotkanie pt. „Urbanistyka Radomia II połowy XX wieku”. SZCZEGÓŁY

"Pokój Jakuba" Teatru Resursa na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim

 

W dniach 10-17 października w Radomiu odbędzie się XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. W tym roku w programie festiwalu realizowanego w Teatrze Powszechnym w Radomiu znalazł się spektakl "Pokój Jakuba" Teatru Resursa w reżyserii Roberta Stępniewskiego. Przedstawienie będzie można zobaczyć na scenie "Kotłownia" Teatru Powszechnego 12 października o godz. 17.

Historia Cię Szuka 2020/2021

 

Już po raz szósty „Resursa Obywatelska” zaprasza dzieci, młodzież i nauczycieli radomskich szkół do skorzystania z projektu edukacyjnego „Historia Cię szuka”, polegającego na odwiedzinach pracownika Działu Dziedzictwa Kulturowego „Resursy” w szkole, wyświetleniu wybranego filmu dokumentalnego wyprodukowanego przez nasz Ośrodek oraz prelekcji na dany temat i dyskusji z uczniami.

Mamy nadzieję, ze nasza oferta spotka się z Państwa zainteresowaniem i jak co roku będziemy mogli przyczynić się do pogłębiania wiedzy uczniów na temat historii naszego regionu oraz dokonań wybitnych postaci z nim związanych.

Formuła wyboru tematu jest dowolna. Zainteresowanych konkretnym filmem i prelekcją nauczycieli prosimy o kontakt telefoniczny (48 362 42 63) lub mailowy: marcin.kepa@resursa.radom.pl. Indywidualnie ustalimy dogodny dla szkoły i "Resursy" termin lekcji. LISTA DOSTĘPNYCH FILMÓW


Uliczka Tradycji 2020: prezentacja prac dzieci z MDK i PSP nr 29

 

Dziś publikujemy filmy z Uliczki Tradycji 2020 dotyczące prezentacji prac plastycznych dzieci z MDK i PSP nr 29 w Radomiu:

 

 

Artystyczny notatnik Aleksandry Kwiecień

25 września (piątek) o godz. 18.00 Resursa Obywatelska zaprasza na otwarcie wystawy rysunku i malarstwa Aleksandry Kwiecień pt. "Wspomnienia ulotnej pamięci".  CZYTAJ WIĘCEJ  >      Wystawa czynna do 5 października br.  

Wstęp wolny. 

Zgodnie z regulaminem opracowanym na czas epidemii, zamieszczonym na stronie internetowej „Resursy Obywatelskiej”, przypominamy o obowiązku noszenia maseczki w pomieszczeniach Ośrodka i użyciu przy wejściu płynu dezynfekującego, a także o zachowaniu wymaganego dystansu.  Biorąc pod uwagę nasze powierzchnie ekspozycyjne, na wystawie możemy gościć 34 osoby. Przewidziana jest wymiana osób zaproszonych, z zachowaniem określonych wyżej środków ostrożności.

Uliczka Tradycji 2020: Ola Pawłowicz w koncercie "Bez Prądu"

 

Prezentujemy kolejny materiał z tegorocznej Uliczki Tradycji. Tym razem jest to występ Aleksandry Pawłowicz z gitarzystą Krzysztofem Korzeniowskim.

 

Uliczka Tradycji 2020: Teatr Resursa "Lokomotywa"

 

Podczas Uliczki Tradycji 2020 "Lokomotywę" Jana Brzechwy wziął na warsztat Teatr Resursa pod wodzą Roberta Stępniewskiego. Rezultat ich pracy znajdziecie poniżej:

 

Uliczka Tradycji 2020: Król kolei z Radomia

 

Prezentujemy wykład dra Adama Duszyka na temat "Króla kolei z Radomia", czyli Jana Bogumiła Blocha.

 

Za nami Retrospotkanie 26

 

Za nami 26. Retrospotkanie, inaugurujące nowy, czwarty już sezon imprezy. Podczas spotkania prezentowaliśmy dwie książki o historii Radomia i regionu, jakie ostatnio się ukazały.

 

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl